TV VVTB premiéra Fica po návšteve na rezorte hospodárstva

TB premiéra Fica po návšteve na rezorte hospodárstva

-

spot_img

TB premiéra Fica po návšteve na rezorte hospodárstva

EKONOMIKA: Slovenská vláda robí podľa Fica všetko čo môže, aby uspokojila požiadavky investorov

BRATISLAVA 13. mája (SITA) – Slovenská vláda robí podľa premiéra Roberta Fico všetko čo môže, aby uspokojila požiadavky investorov. Vyhlásil to počas pondelkovej návštevy Ministerstva hospodárstva SR. S ministerkou Denisou Sakovou rokovali o výstavbe priemyselných parkov vo Valalikoch, v Rimavskej Sobote či Hornej Strede. „Je tu ešte jedna otvorená téma, ktorá bude aj predmetom našej oficiálnej návštevy Číny, a to je otázka výroby batérií do elektromobilov. Sú tu čínske spoločnosti, ktoré prejavujú záujem o spoluprácu. My sme podpísali memorandum o porozumení so spoločnosťou Gotion, sú tu ale aj iné firmy, ktoré prejavujú záujem o Slovensko,“ skonštatoval predseda vlády.

Avizoval aj prvé rozhodnutia v súvislosti s strategickým parkom Šurany. Práve na južnom Slovensku by mala vzniknúť gigafabrika na výrobu batérií spomínanej firmy Gotion InoBat Batteries. Podľa prvotných informácií tu má vzniknúť približne 1 500 nových pracovných miest, nový závod by mal stáť na ploche 65 hektárov a jeho výrobná kapacita by mala byť v prvej fáze 20 GWh, s budúcim potenciálom dosiahnuť kapacitu až 40 GWh. Ministerka Saková doplnila, že do konca mája by chcela vláda prijať potrebné uznesenie a v letných mesiacoch by sa mohlo začať s výkupom pozemkov.

Zdroj: SMER – SSD

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás