TV VVVIDEO: Jozef Hambálek: Korčok mi zničil život, ďakujem Bohu,...

VIDEO: Jozef Hambálek: Korčok mi zničil život, ďakujem Bohu, že sa nestal prezidentom

-

spot_img

VIDEO: Jozef Hambálek: Korčok mi zničil život, ďakujem Bohu, že sa nestal prezidentom

Päťdesiate šieste vydanie Diskusie na palete s Jozefom Hambálkom, ktorý bol ako jediný občan EÚ zaradený na jej sankčný zoznam. Po vyradení zo spomenutého zoznamu, ktorý v Bruseli dosiahla súčasná vláda, konečne “vidí svetlo na konci tunela”, väčšmi verí v spravodlivosť a cíti sa slobodnejší. Napriek vyradeniu však stále čelí mnohým obmedzeniam a návrat do normálu bude podľa neho trvať ešte niekoľko mesiacov. Po uvoľnení jeho bankových účtov ich vzápätí zablokovali exekútori, keďže v dôsledku zaradenia na zoznam sa automaticky stal neplatičom a nemohol uhrádzať svoje záväzky.

Hoci mal snahu situáciu riešiť, vtedajšie ministerstvo financií pod vedením Igora Matoviča jeho žiadosť ignorovalo. Väčšina bánk aj po zrušení sankcií mu odmieta založiť účty a “nechce s ním mať nič spoločné”. Znamená to, že už nikdy od nich nedostane úver. Prišiel tiež o prenosné licencie autorizovaného predajcu zahraničných značiek motocyklov, preto zrejme doživotne nebude môcť opäť podnikať.

To, čo prežil za predchádzajúcej vlády označil za “peklo na zemi”. Okrem iného bol zatknutý v Česku protiteroristickou jednotkou, nemohol cestovať autom so svojou rodinou, pretože by bol ohrozený ich život, potvrdil, že vysokopostavený politik z pozície moci zatlačil na šéfa ZSE, aby mu bezdôvodne vypli prúd v jeho firme. Bola to podľa neho nadpráca a šikana matovičovsko-hegerovskej vlády, ktorá chcela ukázať svoju silu. Propaganda tvrdila, že keďže sa pozná s ruskými motorkármi, je ruským agentom, na firemnom pozemku cvičí “proruských teroristov”, alebo že chce zaútočiť na jadrovú elektráreň Jaslovské Bohunice. Má dokonca informácie, že boli snahy dostať ho do kolúznej väzby a urobiť z neho kajúcnika, ktorý by mohol byť použitý v politickom boji. Nepotvrdil ani nevyvrátil, že túto úlohu mal dať vtedajšiemu policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi šéf vládneho hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Pokračoval, že o ňom vyšlo viac ako 260 diskreditačných článkov, ktoré boli súčasťou monštruóznej propagandy proti jeho osobe. Súhlasil s postrehom moderátora, že podobne ako bývalý šéf štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura, ktorý sa tiež stal obetným baránkom desivých mocenských hier bývalej vlády, podcenil silu médií, schopných zlividovať existenciu človeka – hoci je bezúhonnou osobou, ktorá nikdy neporušila zákon.

Usudzuje, že keďže sa súčasný vládny kabinet nedokáže dopátrať, kto prioritne incioval jeho zaradenie na sankčný zoznam, celá kampaň proti jeho osobe sa diala v utajenom režime a bola kýmsi režírovaná z pozadia. Hambálek vyzval čestných ľudí, v tom čase pracujúcich v štátnej správe, ktorí by mohli svedčiť v jeho prípade, aby mu poskytli akékoľvek informácie. V jeho kauze bol však veľmi aktívny exminister obrany Jaroslav Naď, ako aj bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Práve on minimálne svojou nečinnosťou prispel k zničeniu života jedného z občanov, ktorých mal zastupovať a chrániť. Mal možnosť vec zastaviť, no neurobil to. Hambálek ho nazval “politickou prostitútkou” a poďakoval Bohu, že sa takýto človek nestal prezidentom SR.

Oznámil, že na “bezpečnostného analytika” Radovana Bránika pripravuje trestné oznámenie za činnosť, ktorú dlhodobo vyvíjal proti jeho osobe, a za jeho označenie za “agenta cudzej mocnosti”, ktorý má spolupracovať s osobami, konajúcimi proti záujmom Slovenskej republiky, čo uviedol bez uvedenia akýchkoľvek dôkazov. Poznamenal, že jeho činnosť je veľmi podozrivá a rád by vedel, kto jeho činnosť financuje a z čoho žije. Okrem toho sa na Ukrajine stretol s osobami, ktoré môžu mať blízko k zákonom zakázanej ideológii.

Okrem toho na Slovensku podľa neho pracuje početná organizovaná zločinecká skupina ľudí, ktorá síce “vyhrala bitku, ale nie vojnu”. Verí, že súčasná vláda urobí s touto skupinou poriadok a napokon zvíťazí spravodlivosť. Na záver spomenul, že sa po dlhom čase chystá na motorkársku akciu. Počas nej plánuje vzdať úctu všetkým padlým hrdinom, ktorí Európu osobodili od fašizmu. A hoci sankcie proti nemu boli zrušené, zatiaľ nevie, či bude môcť prekročiť hranice niektorých štátov.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás