DomáceT. Gašpar o Harabinovi: Je svojský v niektorých svojich...

T. Gašpar o Harabinovi: Je svojský v niektorých svojich názoroch, ale rozhodne si myslím, že je to odborník v oblasti justície,“

-

spot_img

T. Gašpar o Harabinovi: Je svojský v niektorých svojich názoroch, ale rozhodne si myslím, že je to odborník v oblasti justície,“

BRATISLAVA 23. apríla (SITA) – Na osobe Štefana Harabina sa bude musieť nájsť politická dohoda, myslí si poslanec parlamentu Tibor Gašpar (Smer-SD) o nominácii bývalého predsedu Najvyššieho súdu SR a neúspešného prezidentského kandidáta Štefana Harabina za člena Súdnej rady SR. Na tento post ho chce nominovať koaličná Slovenská národná strana (SNS), o čom informoval jej poslanec Rudolf Huliak. Harabin podľa medializovaných informácií nomináciu prijal. Gašpar ďalej uviedol, že ak sa politická zhoda nenájde, bude potrebné hľadať iného kandidáta. „Ako odborníka ho absolútne nespochybňujem. Na druhej strane, keďže ide o nominanta za parlament, tak nevyhnutne sa bude musieť koalícia dohodnúť na takých menách, ktoré budú akceptovať všetky tri koaličné strany,“ vyjadril sa. Dodal, že v tejto chvíli nevie povedať, či to bude práve Harabin.

„Práveže si nemyslím, že to takto je,“ reagoval Gašpar na otázku, či v Harabinovom prípade ide o meno, ktoré by mohli akceptovať všetky koaličné strany. „Tá zhoda v jeho osobe asi bude veľmi problematická,“ myslí si poslanec. Poznamenal však, že pre neho osobne by to bol akceptovateľný kandidát. „Je svojský v niektorých svojich názoroch, ale rozhodne si myslím, že je to odborník v oblasti justície,“ vraví. Gašpar pripustil, že jedným z problematických aspektov by mohla byť Harabinova dvojnásobná prezidentská kandidatúra, či jeho pôsobenie v strane Vlasť.

Poslanec nechcel špekulovať o tom, či je Harabinova nominácia výsledkom politickej dohody so SNS v súvislosti s prezidentskými voľbami (predseda SNS Andrej Danko, ktorý sa o post prezidenta tiež uchádzal, sa pred prvým kolom volieb vzdal v prospech Harabina – pozn. SITA). „Pre mňa to bolo trošku prekvapením, keď som sa dozvedel, že aká nominácia by mohla byť zo strany SNS,“ priznal.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás