DomáceŠUTAJ EŠTOK: Pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí vyhasli...

ŠUTAJ EŠTOK: Pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí vyhasli životy troch mladých dievčat

-

spot_img

ŠUTAJ EŠTOK: Pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí vyhasli životy troch mladých dievčat

KOŠICE 6. apríla (SITA) – Vyhasli životy troch mladých dievčat. Na mieste tragickej nehody v Spišskom Podhradí to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Treťou obeťou by malo byť dievča, ktoré bolo po nehode prevezené do nemocnici v Spišskej Novej Vsi. Ostatní účastníci nehody sú podľa ministra stabilizovaní, hoci ešte jedno dievča v nemocnici v Košiciach bojuje o život vo vážnom stave. Šutaj Eštok informoval, že pri nehode bolo celkovo zranených 10 osôb. „Na mieste je aj znalec, ktorý prešetruje, čo sa stalo,“ dodal minister, no bližšie informácie nechcel poskytnúť, vyjadril sa, že počkajú na výsledky vyšetrovania.

Policajný prezident Ľubomír Solák doplnil, že na mieste je aj prokuratúra, aj súdni znalci. Dychová skúška u vodiča bola podľa informácií, ktoré Šutaj Eštok poskytol, negatívna, no zatiaľ sa nepodarilo vypočuť ho vzhľadom na to, že je v šoku. „Autobus sa pohol, a to bolo príčinou, prečo sa mladí ľudia, ktorí boli v bezprostrednej blízkosti autobusu, dostali pod autobus, na čo následne im boli spôsobené ťažké zranenia, niektoré nezlučiteľné so životom,“ povedal. Na mieste je aj intervenčný tím, minister ocenil jeho prácu, rovnako aj podporu duchovných, ktorí sú na mieste prítomní.

Riaditeľ KR HaZZ v Prešove Peter Kovalík dodal, že na mieste zasahovalo 12 príslušníkov. Na vyprostenie obetí museli použiť hydraulické zariadenia. Uviedol, že vyslobodzovať museli dve osoby zakliesnené pod autobusom, no vysvetlil, že na začiatku boli zakliesnené tri, pričom jednu sa čiastočne podarilo vyslobodiť ešte pred ich príchodom.

Prvotné informácie o nehode hovorili o dvoch obetiach. Tragédia sa stala počas Diecézneho stretnutia mládeže. V Spišskom Podhradí sa dnes malo stretnúť približne 1 600 mladých. Primátor mesta Michal Kapusta, ktorý je na mieste nešťastia, pre agentúru SITA uviedol, že pre dnešné podujatie mali zabezpečené tímy dobrovoľníkov aj políciu na riadenie dopravy, mesto pomáhalo spišskému biskupstvu. „Stalo sa to, že autobus, ktorý doviezol mládež na stretnutie, sa pohol, keď z neho vystúpili, a tlačil ľudí pod seba,“ opísal tragédiu, ktorá sa odohrala na autobusovej zastávke. Stretnutie tak bolo podľa jeho slov zrušené, uskutoční sa tam zádušná omša za zosnulých aj tých, ktorí sú v ťažkom stave a lekári bojujú o ich životy.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás