TV VVVIDEO: Šipoš a ďalší z klubu Matovičovho hnutia chcú...

VIDEO: Šipoš a ďalší z klubu Matovičovho hnutia chcú zákonnú ochranu pre vlajku EÚ

-

spot_img

VIDEO: Šipoš a ďalší z klubu Matovičovho hnutia chcú zákonnú ochranu pre vlajku EÚ

BRATISLAVA 9. mája (SITA) – Hnutie Slovensko (HS) chce ochrániť symboly Európskej únie (EÚ) pred hanobením extrémistami, a to novelou Trestného zákona. Podľa hnutia je vlajka EÚ významným symbolom, v ktorom je zahrnutá jednota, mier a solidarita medzi členskými krajinami. Navrhuje preto zaviesť nový trestný čin hanobenia štátnych symbolov Slovenska a EÚ. Znenie zákona, ktoré podá hnutie na najbližšiu schôdzu Národnej rady SR je podľa hnutia Slovensko inšpirované zákonom z Nemecka.

„V hnutí Slovensko sme eurorealistami. EÚ považujeme za úspešný projekt a naším cieľom je dobré veci zachovať, a to, čo nefunguje, opraviť. V čase, keď sa europarlament chystajú ovládnuť extrémisti je nevyhnutné postaviť sa rázne proti dezinformáciám, hoaxom a jasne stanoviť hranicu, kedy je miera spoločenskej akceptácie konania a prejavov aj voči symbolom EÚ prekročená. Vlajka Európskej únie je aj naším symbolom, keďže sme súčasťou spoločenstva EÚ. To si musia uvedomiť aj extrémisti, ktorí sa ju odvážia páliť,“ povedal poslanec NR SR a predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš.

„Návrh zákona o hanobení štátnych symbolov Slovenskej republiky a symbolov Európskej únie by mali podporiť všetci poslanci parlamentu. Dá sa predpokladať, že ho nepodporia iba extrémisti,“ uviedol poslance Roman Mikulec.

„Eurovoľby budú referendom o tom, či Slovensko budú zastupovať ľudia, ktorým záleží na tom, aby sme patrili k vyspelým krajinám spoločenstva EÚ, alebo takí, ktorí zvesujú vlajky EÚ, alebo ich dokonca pália a prejavujú tak neúctu aj voči ostatným členským krajinám Európskej únie,“ dodal poslanec hnutia Slovensko Július Jakab.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

8 Komentáre

  1. Ten spolok sa rozpadne tak či tak . A Ó-hovniaci to nijako neovplyvnia. Najmä nie tí zločinci na obrázku.

  2. … mimo paneurópských edukačných osnov koktajúci niktoš-šipoš, kumpán daňo-náčeľníka, ručno a stručno gluckom preliskaného trnavsko-podvodného drístača a mater kilometrovníka, vychcano-účelevo obhajuje projekt vraj nášho mierovo-spoločného a hodnotovo krásňučkého eurorajchu, ktorý však v skutočnosti je naplánovaným grafikonom štvavo-unijného organizovaného klanu pospájaných euro-militantov, nereformovateľného klubu veľkých prachov a korupcie kamoš-komisárov, revanšistických bander-fašistov a jenkio-fajzer skorumpovaných zlodejov štátných rozpočtov a trans-hodnotových odkláňačov východných prachov do vačkov západiarských buržuov a lobis-zločincov. Niktoš-šipoš klame až sa mu z sóroš-slovak papule práši ako za natovským abramsom v irackom piesku. Pridáva sa bývalo-súčasný, ušato-veľkohubý, vnútrný orgán mikulec s tupým blekotom o trestnom čine pri radostno-slušnom, symbolickom opekaniu demogratúrno-krásnej, hodnotovo-sľaďučkej, vraj štátno-unijnej, modrožľtej handre mamonárských hodnôt eurorajchu, multi-kulti spoľku miešania rás, podvodného drancovania a vydierania zo strany západiarsko-súkromných panghartov a ich na východe usalašených a dobre zabezpečených služobných poskokov. Modrožľtá handra patrí na smetisko dejín alebo do popolového ohňa, ako odvážnému Slovensku názorne a pravdivo predviedol frajer Marián. K tomu nám v modlitbe dopomôž Boh a jenkiofronte veľko-víťazné Rusko.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás