DomáceMS SR: Advokátom by sa mal zjednodušiť vstup na...

MS SR: Advokátom by sa mal zjednodušiť vstup na súdy a do väzníc

-

spot_img

MS SR: Advokátom by sa mal zjednodušiť vstup na súdy a do väzníc

BRATISLAVA 9. mája (SITA) – Zefektívnenie vstupov advokátov do budov súdov na pojednávania, ako aj vstupov do ústavov na výkon väzby a ústavov na výkon trestu odňatia slobody bolo témou spoločného rokovania štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti Michala Sedliaka s predsedom Slovenskej advokátskej komory Martinom Puchallom. Ako ďalej ministerstvo informovalo, v rámci diskusie poukázali napríklad na odlišnú zaužívanú prax v Českej republike. Sedliak uviedol, že v tejto súvislosti sa rezort spravodlivosti obráti na Ministerstvo vnútra SR, ktoré má v gescii preukazy totožnosti, s otázkou či možno aj preukaz SAK považovať za doklad totožnosti. Problematiku budú riešiť aj v spolupráci s Generálnym riaditeľstvom Zboru väzenskej a justičnej stráže.

„Na pôde ministerstva spravodlivosti rokovali aj o technickom zabezpečení video porád, prostredníctvom ktorých by poskytovali advokáti ako obhajcovia obvinených, právne služby svojim klientom, ktorí sú vo výkone väzby alebo vo výkone trestu odňatia slobody,“ informoval rezort s tým, že Sedliak v tomto prípade inicioval vznik pracovnej skupiny za účasti zamestnancov ministerstva spravodlivosti, ZVJS a zástupcov Slovenskej advokátskej komory. Jej úlohou bude nájsť spoločné riešenie tejto problematiky. „Výsledkom by mala byť skúšobná prevádzka spoločného návrhu pracovnej skupiny, ktorú plánujú pilotne zrealizovať v Ústave na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Bratislave. Po jeho úspešnom odskúšaní plánujú zaviesť online porady aj v ďalších väzniciach na Slovensku,“ dodalo ministerstvo spravodlivosti.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás