DomáceSNS: Národniari navrhnú za člena Súdnej rady SR Štefana...

SNS: Národniari navrhnú za člena Súdnej rady SR Štefana Harabina

-

spot_img

SNS: Národniari navrhnú za člena Súdnej rady SR Štefana Harabina

BRATISLAVA 22. apríla (SITA) – Slovenská národná strana (SNS) navrhne za člena Súdnej rady SR exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného kandidáta za prezidenta Štefana Harabina. Informoval o tom poslanec Rudolf Huliak (SNS) na sociálnej sieti.

Podľa portálu Aktuality.sk Harabin nomináciu prijal. „Dnes ráno ma oslovil pán predseda Andrej Danko, či by mohli dať návrh na moju kandidatúru, a ja som povedal, že áno,“ povedal Harabin pre Aktuality. Ako sa vyjadril, motiváciou stať sa členom Súdnej rady SR je to, že justícia je v rozklade. Uviedol, že ho motivovalo pojednávanie s vojakom obžalovaným zo zločinu neuposlúchnutia rozkazu, kde si uvedomil, v akom rozklade je justícia. „Nie je možné byť k tomu rozkladu ľahostajný,“ vyhlásil.

Na návrh reagoval aj exminister spravodlivosti a podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Viliam Karas, ktorý jeho nomináciu považuje „za zlý vtip“. „Škody, ktoré Harabin v celej justícii spravil, rátame dodnes. Návrat do týchto čias je neprípustný,“ uviedol.

Poslankyňa Zuzana Števulová (PS) sa v tejto súvislosti vyjadrila, že vládna koalícia úplne stratila mieru. „Harabinizácia justície je dnes už synonymom pre najtemnejšie obdobie, ktoré sme v moderných dejinách Slovenska v justícii zažili. Tieto časy sa už nikdy nesmú vrátiť,“ vyhlásila Števulová a uzavrela, že koalícia by mala prestať hazardovať s dôverou ľudí v súdnictvo a spravodlivosť, ktorá je už teraz nízka.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás