DomáceSmrť M. Lučanského: Vyjadril sa M. Radačovský, ktorý vyrazil...

Smrť M. Lučanského: Vyjadril sa M. Radačovský, ktorý vyrazil do útoku. Podal tr. oznámenie a Kolíkovej komisiu nazval pravými slovami!

-

Smrť M. Lučanského: Vyjadril sa M. Radačovský, ktorý vyrazil do útoku. Podal tr. oznámenie a Kolíkovej komisiu nazval pravými slovami!

Včera sme zverejnili trestné oznámenie, ktoré podal splnomocnený zástupca rodiny Lučanskej, JUDr. Miroslav Radačovský.

Z textu trestného oznámenia, ktoré bolo adresované Generálnej prokuratúre SR, vyplýva, že je podozrenie, že niekto klame a vyšetrovanie preukazuje nezrovnalosti.

Nižšie je spomínané trestné oznámenie:

Ku danému trestnému oznámeniu a niektorým okolnostiam prípadu zosnulého generála Milana Lučanského sa dnes vyjadril aj jeho právny zástupca JUDr. Miroslav Radačovský:

Podľa JUDr. Miroslava Radačovského mala ministerka Kolíková plné právo zriadiť kontrolnú komisiu, avšak za nie pekný počin, už na začiatku jej zriadenia JUDr. Radačovský považuje skutočnosť, že sa nemohol stať jej členom. Nie je dobré, aby na jednej strane tu bolo rozhodnutie politické, teda záverečná správa takejto komisie a na druhej strane reálne prebiehajúce trestné konanie, myslí si JUDr. Radačovský.

Záverečnú správu Kolíkovej komisie považuje JUDr. Radačovský za pamflet, nakoľko mal množstvo vedomostí, aby tú správu odročili, kým sa neukončí riadne prebiehajúce konanie. Ďalej uviedol, že mu nebolo možné byť účastníkom tlačovej besedy, kde sa prezentovala záverečná správa, ktorá bola konečnou za činnosťou Kolíkovej komisie. JUDr. Radačovský spomenul, že ani tieto skutočnosti ho neodradili pokračovať v zastupovaní rodiny Lučanských aj naďalej.

JUDr. Radačovský nám povedal, že okrem nezrovnalostí, ktoré sú uvedené vo vyššie uvedenom trestnom oznámení, existuje množstvo ďalších záležitostí, ktoré vzbudzujú pochybností. V kontexte týchto skutočností uviedol, že bude na daných nejasnostiach intenzívne pracovať, avšak potrebuje ich mať najprv podložené dôkazmi. Jeho práca sa zintenzívni v najbližších dňoch po návrate na Slovensko zo Štrasburgu.

Podľa slov JUDr. Radačovského sa vyšetrovanie neblíži ku koncu, nakoľko sám navrhol minimálne ďalších 30 dôkazov v rámci dokazovania. Ukončenie vyšetrovania by podľa jeho názoru zjavne nebolo v súlade so zákonom. JUDr. Radačovský bude na daných vyššie spomínaných úkonoch cez leto pracovať, pevne verí, že sa nimi budú OČTK zaoberať, nakoľko podľa jeho slov by bolo čudné, ak by to tak nebolo.

V otázke širších okolností prípadu tragicky zosnulého generála Lučanského nám JUDr. Radačovský povedal, že jediné na čom mu záleží je dôvera rodiny Lučanských a nezaujíma ho, kto si danom prípade ,,prihrieva“ politickú, či mediálnu ,,polievočku“.

Autor: Dušan Deák

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás