DomácePRIESKUM: Súčasná vládna koalícia by mohla podľa prieskumu dosiahnuť...

PRIESKUM: Súčasná vládna koalícia by mohla podľa prieskumu dosiahnuť ústavnú väčšinu

-

spot_img

PRIESKUM: Súčasná vládna koalícia by mohla podľa prieskumu dosiahnuť ústavnú väčšinu

BRATISLAVA 8. apríla (SITA) – Keby sa parlamentné voľby konali na prelome marca a apríla, opäť by zvíťazila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Volilo by ju 21,6 percenta ľudí. Nasledovalo by hnutie Progresívne Slovensko s 20,1 percentnou podporou a strana Hlas – sociálna demokracia s 17,9 percenta voličov. Do parlamentných lavíc by zasadli aj poslanci Kresťanskodemokratického hnutia, ktorých by volilo 6,3 percenta opýtaných, strana Sloboda a Solidarita, ktorú by si vo voľbách vybralo 5,4 percenta priaznivcov, ale aj Slovenská národná strana, ktorá by oslovila 5,1 percenta ľudí. S tesným výsledkom rovných 5 percent by mandát získala aj Maďarská aliancia. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza. Zber dát prebehol od 28. marca do 2. apríla na vzorke 1 025 respondentov.

Prieskum ďalej ukázal, že v parlamente by nesedeli zákonodarcovia koalície hnutia Slovensko, Za ľudí a Kresťanskej únie. Nameral im 6,4 percenta priaznivcov, avšak koalícia potrebuje minimálne 7 percent na to, aby sa dostala do parlamentu. Pod hranicou piatich percent sa ocitlo hnutie Republika, strana Demokrati, Kotlebovci – ĽSNS či hnutie Sme rodina.

Strana Smer-SD by podľa prieskumu v Národnej rade SR zaujala 40 miest, Hlasu-SD by patrilo 33 kresiel a národniarom celkovo 9. Koalícia v takomto zložení by mala dokopy 82 mandátov. Keby bola jej súčasťou aj strana Maďarská aliancia, ktorá by získala 9 poslancov v parlamente, koalícia by disponovala ústavnou väčšinou, celkovo 91 zákonodarcami. Progresívci by podľa výsledkov prieskumu obsadili 37 miest, kresťanskí demokrati 12 a liberáli 10.

Pôvodný zdroj textu je tu:

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/888746-prieskum-do-parlamentu-by-sa-dostala-aj-strana-ktora-by-mohla-poriadne-zamiesat-kartami

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás