NázoryM. Radačovský chce vyhnať Fica, Uhríka, Kotlebu, vraj s...

M. Radačovský chce vyhnať Fica, Uhríka, Kotlebu, vraj s nimi sa zmena robiť nedá! Vraj sú „popreplietaní rôznymi vzťahmi, záväzkami, nezáväzkami“ a nepredstavujú skutočné riešenie pre Slovensko!

-

M. Radačovský chce vyhnať Fica, Uhríka, Kotlebu, vraj s nimi sa zmena robiť nedá! Vraj sú „popreplietaní rôznymi vzťahmi, záväzkami, nezáväzkami“ a nepredstavujú skutočné riešenie pre Slovensko!

M. Radačovský chce vyhnať Fica, Uhríka, Kotlebu, vraj s nimi sa zmena robiť nedá! Vraj sú „popreplietaní rôznymi vzťahmi, záväzkami, nezáväzkami“ a nepredstavujú skutočné riešenie pre Slovensko!

Europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý sa do tejto funkcie dostal na kandidátke ĽSNS, sa dnes vyjadril k tzv. obrannej dohode medzi vládami USA a SR. I keď v minulosti písal, že „nie som ústavný právnik, nemám na to kvalifikáciu, ani potrebnú prax“ Dnes dáva návod, ako zmeniť Ústavu Slovenskej republiky, aby sa včerajšia situácia neopakovala.

Zdroj: FB Miroslav Radačovský

V dnešnom statuse dohody nelichotivo hovorí o súčasných slovenských politikoch:

Miroslav Radačovský: AKÉ JE RIEŠENIE DO BUDÚCNA, ABY SA PREDCHÁDZALO MOŽNÝM PROTIÚSTAVNÝM MEDZINÁRODNÝM ZMLUVÁM

Zmluva medzi vládou SR a vládou USA sa stala skutočnosťou. Včera bola podpisom prezidentky ratifikovaná.

Skutočnosťou nepochybne je aj to, že stretnutia občanov, protesty pod vedením strán lídrov opozície za podpory alternatívnych a iných médií aj za nedôstojnej, skôr kontraproduktívnej aktivity opozičných strán v parlamente nemali takú razanciu ani ohlas, aby primäli poslancov, schvaľujúcich túto zmluvu, odborne a nie politicky uvažovať naj jej ústavnosťou.

Jednoducho, zmluva je aj napriek nesúhlasu veľkej časti spoločnosti v parlamente schválená a s podpisom prezidentky ratifikovaná. Musí byť každému občanovi ľúto, že schválenie tejto zmluvy a jej ratifikácia je zo strany koalície označovaná ako akési víťazstvo nad extrémistami, fašistami, na čele s p. Ficom, Uhríkom a Kotlebom a ich sympatizantmi. Zďaleka nie všetci občania nesúhlasiaci s touto zmluvou sú podporovateľmi strán týchto opozičných politických lídrov.

„Obdivuhodným“ spôsobom sa podarilo koalícii za podpory jej spriaznených médií premeniť právnu a odbornú argumentáciu ohľadom ústavnosti tejto zmluvy na politický súboj typu – kto je za Rusko a kto je proti Rusku. A buďme úprimní, opozičné strany svojimi nie celkom domyslenými činmi a prejavmi, či už v uliciach alebo na námestiach, im k tomuto dopomohli, hoci je objektívnou pravdou aj to, že aj členovia strany Slovenský PATRIOT sa na týchto mierových podujatiach zúčastnili. Pokiaľ pozorujeme vyjadrenia niektorých osôb verejne činných ale aj radových občanov, začínajú ospravedlňovať frustráciu z danej situácie až nevkusnými tvrdeniami typu, že Slováci si ani nič iné nezaslúžia, pretože pri protestoch ich bolo málo a pod.

Nie je tomu tak. Slováci a Slovenky, hlavu hore! Nie je nutné len vykrikovať a biť sa do pŕs, prípadne polievať vodou v parlamente, ale je potrebné hľadať riešenie do budúcnosti tak, aby sa možno takéto udalosti, vyvolávajúce polarizáciu spoločnosti, už nikdy nezopakovali.

Je nesporné, že prezidentka nevyužila možnosť danú jej čl. 102 ods. 1 písm. b) Ústavy SR a nepodala na Ústavný súd návrh na rozhodnutie, či táto zmluva je v súlade s Ústavou SR. Podľa môjho názoru takto nekonala preto, lebo nebola presvedčená o tom, že táto zmluva je v súlade s ústavou. Je absolútne logické, že pokiaľ by bola presvedčená o ústavnosti tejto zmluvy, s radosťou by ju predložila na posúdenie Ústavnému súdu. Išlo teda z jej strany skôr o politické ako odborné rozhodnutie.

RIEŠENIE:

Predísť takýmto situáciám, vyvolávajúcim polarizáciu a pomaly nenávisť v spoločnosti a spoliehajúc sa na to, z ktorého politického spektra hlava štátu pochádza, dá sa do budúcnosti predísť len zmenou a doplnením čl. 102 Ústavy SR. Ustanovenie čl. 102 ods. 1 písm. b) Ústavy SR by malo potom znieť tak, že prezident podá na Ústavný súd SR návrh na rozhodnutie o súlade dojednanej medzinárodnej zmluvy vojenskej povahy a medzinárodnej zmluvy, ktorá priamo zakladá práva a povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb, na ktoré je potrebný súhlas NR SR, s ústavou alebo ústavným zákonom.

Takouto zmenou ústavy sa dá predísť tomu, aby prezident, nech by pochádzal z akéhokoľvek politického spektra, nemal možnosť pri takýchto výsostne dôležitých zmluvách konať svojvoľne, resp. byť upodozrievaný, že svojvoľne alebo pod nejakým politickým alebo iným tlakom koná. Je možné dokonca aj uvažovať aj o retroaktivite, čím by bolo možné preskúmať aj súčasnú ratifikovanú zmluvu.

OTÁZKA TAKEJTO ZMENY ÚSTAVY BY MOHLA BYŤ AJ OTÁZKOU PRIPRAVOVANÉHO REFERENDA!

Strana Slovenský PATRIOT, pokiaľ jej občania dajú dôveru, určite takúto zmenu ústavy bude iniciovať. Bolo by nanajvýš správne, aby všetky politické subjekty do svojho programu takéto iniciovanie zmeny ústavy prijali.

Je však otázne, či so starými politikmi sa takáto zmena dá dosiahnuť. Títo sú navzájom počas dlhoročného pôsobenia tak navzájom „popreplietaní“ rôznymi vzťahmi, záväzkami, nezáväzkami, že pre skutočné riešenie skutočných problémov Slovenska, okrem bombastických hesiel už asi pre Slovensko nie sú potrební a keď, tak len asi preto, aby svoju neodbornosť pri riešení problémov nahrádzali nedomysleným populistickým vykrikovaním. Určite sa strana Slovenský PATRIOT k pripravovanému referendu pripojí.

Je však otázne, že pokiaľ referendum a jeho propagácia bude prebiehať takým spôsobom, že už dopredu bude niekto presviedčať o jeho správnosti občanov tvrdením, že je jediný pronárodný a ostatní sú protinárodní alebo sú dokonca vlastizradcovia, tak takýto marketing skôr občanov od účasti na referende odradí ako presvedčí o nutnosti sa referenda zúčastniť.

S úctou predseda strany Slovenský PATRIOT a europoslanec, JUDr. Miroslav Radačovský

https://www.facebook.com/radacovskypatriot

Takéto vyjadrenia sa na Radačovského Facebook stránke objavujú pravidelne. Vyhraňovanie sa voči koaličným aj opozičným stranám a propagácia vlastnej, ktorej je predsedom, je súčasťou skoro každého jeho statusu. Nie je výnimkou, že pod jeho príspevkami komentuje aj jeho syn Michal Radačovský, ktorý je hovorcom strany.

Fb Miroslav Radačovský

Neustála kritika politiky Smeru a Roberta Fica je z pera syna europoslanca otvoreným politickým bojom. „Videl niekto pána Fica, aby mal niekedy nejaké SPRÁVNE riešenia? Alebo vždy nechá, ako aj teraz, situáciu dopadnúť zle, aby jemu postupne rástli percentá a na situáciách sa priživoval?“ sú slová, ktorými opakovane odpovedá na komentáre pod dnešným príspevkom jeho otca. Ďalej hovorca strany obviňuje Robert Fica, že pri zmluve bol od začiatku, pričom vyjadrenia expertov z ministerstva obrany hovoria o začatí rokovaní už od roku 2009 až 2011 počas vlády Ivety Radičovej.

Pri takejto rétorike prekvapuje, že syn europoslanca nevynechá ani jeden z protestov organizovaných a ohlasovaných stranou Smer-SD a postaviac sa hoci aj za tribúnu a tam propaguje transparent strany svojho otca.

Protest strany SMER – SD, 26. 1. 2022, Bratislava
Protest strany SMER – SD, 26. 1. 2022, Bratislava

Rétorika europoslanca Radačovského by sa niekomu mohla zdať mierumilovná a zmierlivá, slová jeho syna – hovorcu strany však takúto teóriu popierajú. Neustálym útokom na najsilnejšiu opozičnú stranu a dokonca aj stranu, na kandidátke ktorej jeho otec dosiahol post europoslanca (strana Mariána Kotlebu ĽSNS), sú opakom slov lídra strany „Slovenský Patriot“.

V čase, kedy sa javí, že sa opoziční lídri naprieč celým spektrom dokážu na niečom zhodnúť, je rétorika hovorcu strany Slovenský Patriot popretím často spomínaného vyššieho cieľa a záujmov Slovenskej republiky. Poukazovaním na kroky prezidentky Čaputovej je dokonca možné predpokladať chuť Miroslava Radačovského kandidovať na post hlavy štátu v budúcich prezidentských voľbách. Ak by to tak bolo, útočná rétorika jeho syna dáva predpoklad, že jeho otec nebude mať podporu naprieč politickými stranami. I keď syna nikto nevymení, možno by bolo rozumné pouvažovať o zmene hovorcu strany.

Veci Verejné

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás