fbpx
NázoryLadislav Kamenický: MINISTERSTVO HOSPODÁRSTVA CHCE ZOBRAŤ SPOTREBITEĽOM BEZPLATNÚ PRÁVNU...

Ladislav Kamenický: MINISTERSTVO HOSPODÁRSTVA CHCE ZOBRAŤ SPOTREBITEĽOM BEZPLATNÚ PRÁVNU POMOC PRI NEKALÝCH OBCHODNÝCH PRAKTIKÁCH

-

Ladislav Kamenický: MINISTERSTVO HOSPODÁRSTVA CHCE ZOBRAŤ SPOTREBITEĽOM BEZPLATNÚ PRÁVNU POMOC PRI NEKALÝCH OBCHODNÝCH PRAKTIKÁCH

Milí priatelia,

- reklama -

vedeli ste, že na Ministerstve spravodlivosti bola za prvej vlády Roberta Fica zriadená Komisia na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách, ktorá do dnešného dňa bezplatne posudzuje podnety od občanov s podozrením na nekalé obchodné praktiky a všeobecné zmluvné podmienky?

V prípade podozrenia na nekalé obchodné praktiky Komisia koná aj z vlastného podnetu. Ktokoľvek z vás sa môže s podnetom na Komisiu bezplatne obrátiť. Stanoviská Komisie v SÚDNOM KONANÍ súdy ako podporný dôkaz AKCEPTUJÚ!

❗️Exminister hospodárstva – Richard Sulík, ktorému sú prednejší Geissenovci, Komisiu, ktorá má nulový rozpočet a občanom tohto štátu – spotrebiteľom – bezplatne pomáha, navrhol zrušiť.

➡️Jeho nástupcovia v tomto deštrukčnom procese SASKY veselo pokračujú❗️

➡️Bezplatne právne pomáhať občanom? Veď načo!

👉Bývalé aj súčasné vedenie ministerstva hospodárstva chce zmenou zákona o ochrane spotrebiteľa zrušiť 30 dňovú lehotu na vybavenie reklamácie! Ak budete niečo reklamovať, tak sa odpovede nedočkáte.

👉Chcú vypustiť povinnosti obchodníka vydať spotrebiteľovi potvrdenie o prijatí reklamácie! Ako sa potom preukážete, že ste nejakú reklamáciu podali?! Netreba, načo, veď sa už potom nedomôžete svojich spotrebiteľských práv!

O možnosti odstúpenia od zmluvy, si niektorí oklamaní spotrebitelia, ktorí si nemôžu dovoliť právnika, môžu nechať len zdať!

Takéto amatérske návrhy neposilňujú postavenie spotrebiteľa, ale výrazne okliešťujú jeho možnosť uplatňovať svoje práva v reklamačnom konaní, čo v konečnom dôsledku bude viesť len k nárastu súdnych sporov bez skorého konca.

V SMER – SSD sa agende pomoci spotrebiteľom venujeme cez občianske združenie Pomoc spotrebiteľom a na pôde parlamentu budeme bojovať za zachovanie Komisie zriadenej na pôde Ministerstva spravodlivosti a budeme sa snažiť zvrátiť drakonický dopad návrhov z dielne Ministertsva hospodárstva na spotrebiteľov a ich práva!

K navrhovanému Zákonu o ochrane spotrebiteľa, ktorý je predložený v NR SR, predložíme pozmeňovací návrh tak, aby Komisia na ochranu spotrebiteľa mohla naďalej chrániť spotrebiteľov na Slovensku.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás