NázoryKorčok má podľa prieskumu AKO najväčšie šance u nevoličov,...

Korčok má podľa prieskumu AKO najväčšie šance u nevoličov, ak tými nevoličmi aj ostanú, tak mu bude na dve veci

-

spot_img

Korčok má podľa prieskumu AKO najväčšie šance u nevoličov, ak tými nevoličmi aj ostanú, tak mu bude na dve veci

PRIESKUM: Najvyššie šance u nevoličov má občiansky kandidát Ivan Korčok, Pellegriniho chcú podporiť aj Matovičovi voliči

BRATISLAVA 25. marca (SITA) – Až 44 percent nevoličov je rozhodnutých, že volebné okrsky nenavštívia ani v druhom kole. Najvyššie šance u nevoličov má občiansky kandidát za prezidenta Ivan Korčok, ktorý by tak mohol získať až 25 percent z nich. Kandidáta a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) by mohlo voliť 15 percent nevoličov, zatiaľ čo 16 percent je stále nerozhodnutých. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24, ktorý bol realizovaný v sobotu 23. marca na vzorke tisíc respondentov.

Občiansky kandidát za prezidenta Ivan Korčok nemá medzi svojimi voličmi nerozhodnutých, až 97 percent ho bude voliť aj v druhom kole. Zvyšné tri percentá jeho voličov sú však rozhodnutí voliť Pellegriniho. Až 93 percent Pellegriniho voličov sú rozhodnutí svojho kandidáta podporiť aj v druhom kole, ďalších sedem percent však nie je rozhodnutých, komu svoj hlas dajú.

Až 56 percent voličov kandidáta a predsedu hnutia Slovensko Igora Matoviča je rozhodnutých podporiť v druhom kole Ivana Korčoka. Kandidáta Pellegriniho je však v druhom kole pripravených voliť 21 percent Matovičových voličov. Zvyšných desať percent voliť vôbec nepôjde a 13 percent sa doposiaľ nerozhodlo. Voliči Jána Kubiša sú naklonení viac k Pellegrinimu, až 51 percent je rozhodnutých voliť ho. Korčoka by volilo 30 percent Kubišových voličov. Tri percentá sa rozhodli nevoliť a 16 percent je stále nerozhodnutých. Takmer polovica voličov Mariana Kotlebu bude v druhom kole voliť Pellegriniho, 12 percent Korčoka, 20 percent sa volieb neplánuje zúčastniť a taktiež 20 percent ešte nie je rozhodnutých.

V prezidentskom paláci by 31 percent voličov Krisztiána Forróa radi videli Korčoka, taký istý počet voličov však zatiaľ nie je rozhodnutých, koho budú v druhom kole voliť. Pellegriniho by podporilo 28 percent Forróových voličov a 11 percent sa vyjadrilo, že voliť ísť nechcú. Na Korčokovu stranu sa priklonili aj voliči kandidáta a historika Patrika Dubovského, podporilo by ho až 63 percent z nich. Pellegrinimu by svoj hlas dalo 16 percent a rovnako 16 percent je zatiaľ nerozhodných. Päť percent Dubovského voličov sa druhého kola neplánujú zúčastniť. Exminister spravodlivosti Štefan Harabin sa rozhodol neodporučiť svojim voličom pre druhé kolo žiadneho kandidáta. Pellegriniho by však išlo voliť 68 percent z nich. Podporu u nich nájde aj Korčok, ktorého by volilo šesť percent Harabinových priaznivcov. Desať percent podporovateľov sa rozhodlo počas druhého kola ostať doma a 16 percent ešte nie je rozhodnutých.

Pôvodný zdroj textu:

https://joj24.noviny.sk/volby/prezidentske-volby-2024/905448-exkluzivny-prieskum-pre-joj24-ako-by-hlasovali-volici-v-2-kole

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. … čierny okuliarnik je taký tejto krajiny vlastenec, akým je mater kilometrovník babko-povaľový poctivec. Obaja klamárskí obhajcovia severpacifického agresora a hybridného štítu jenkiovho imperialismu, natovských čižiem rozlezených po celej európe pre ochranu gemogratmi pučom89 rozkradlého majetku po robotných a sociálnych komunistov. Záujem demogratúrno navolených hníd, po propagandistickej masírovke v odchovu tupých oviec s výsledkom zvoleného nato-okuliarnika, nikdá nieje tvrdo a poctivo pracovať, ale vždy len tíško rozkradať a oduševnelo vzletno a hlasito vyvreskovať o západiarsko-vyspelých hodnotách, ktoré skôr či neskôr vedú a skončia v agresívnej vojne mimo ich skladov lupu, miliardárských haciend a pedofiľno hoblovacích ponkov, najlepšie na novom, východom, životnom priestore s otčenou paprčou na jediného, osten nepriatela ako iniciátora a strojcu všetkého zlého, čo len v tých ich prasačích kotrbách ide vymyslieť a nakoniec aj s pomocou isilu a medio-presstitútov vlastnoručno realizovať.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás