NázoryIrán vyslal na Izrael bezpilotné lietadlá, drony by mali...

Irán vyslal na Izrael bezpilotné lietadlá, drony by mali letieť niekoľko hodín

-

spot_img

Irán vyslal na Izrael bezpilotné lietadlá, drony by mali letieť niekoľko hodín

JERUZALEM. Irán vyslal na Izrael bezpilotné lietadlá, informovala izraelská armáda. Drony by mali letieť niekoľko hodín.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo vyhlásení uviedol, že Izrael sa na priamy útok Iránu pripravoval a že akýkoľvek úder nenechá bez odvety.

„Stanovil som jasný princíp – keď nás niekto zasiahne, zasiahneme my jeho,“ citoval spravodajský web The Times of Israel z videa zverejneného premiérom.

Vypnúť reklamu

Článok pokračuje pod video reklamou

Vypnúť reklamu

Článok pokračuje pod video reklamou

Armáda je v pohotovosti

Všetky zložky izraelskej armády sú v súvislosti s očakávaným odvetným útokom Iránu v stave plnej pohotovosti. Do vzduchu sú v prípade potreby pripravené vzlietnuť desiatky bojových lietadiel.

V sobotu večer o tom podľa agentúry DPA informoval hovorca armády Daniel Hagari.

Veliteľstvo domáceho frontu, jedna zo zložiek armády vytvorená v roku 1992 po vojne v Perzskom zálive, zároveň zverejnilo nové pokyny na ochranu civilného obyvateľstva, ktoré začnú platiť v sobotu o 23.00 h miestneho času (22.00 h SELČ) spočiatku na 48 hodín.

Nad Jordánskom rušia GPS

Jordánsky úrad pre civilné letectvo v sobotu oznámil, že Jordánsko v sobotu večer vzhľadom na zhoršenie bezpečnostnej situácie v regióne dočasne uzatvorí svoj vzdušný priestor pre všetky prichádzajúce, odchádzajúce i tranzitné lety.

Toto opatrenie začne platiť o 23.00 h miestneho času (22.00 h SELČ) na niekoľko nasledujúcich hodín a bude sa priebežne prehodnocovať podľa aktuálneho vývoja.

Úrad pre civilné letectvo predtým oznámil, že vo vzdušnom priestore Jordánska dochádza k rušeniu systému GPS, čo prinútilo lietadlá v tejto oblasti používať alternatívne navigačné systémy.

Austin telefonoval s Galantom

Americký minister obrany Lloyd Austin ubezpečil svojho izraelského rezortného partnera Joava Galanta o „neochvejnej podpore USA“.

V telefonickom rozhovore dal Austin jasne najavo, že Izrael sa môže spoľahnúť na „plnú podporu Spojených štátov“ pri obrane proti akýmkoľvek útokom zo strany Iránu, uviedol vo Washingtone hovorca amerického ministerstva obrany Pat Ryder.

Zdroj: https://svet.sme.sk/c/23316042/zatvorene-skoly-a-obmedzene-zhromazdovanie-izraelska-armada-je-v-pohotovosti.html

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás