NázoryEuroposlanec Radačovský: POKRYTECTVO ALEBO PRAGMATIZMUS PREDSEDNÍČKY EK P. VON...

Europoslanec Radačovský: POKRYTECTVO ALEBO PRAGMATIZMUS PREDSEDNÍČKY EK P. VON DER LEYEN

-

Europoslanec Radačovský: POKRYTECTVO ALEBO PRAGMATIZMUS PREDSEDNÍČKY EK P. VON DER LEYEN

Ešte pred niekoľkými mesiacmi bola Čína pre EÚ a USA štát autokratický, nedemokratický, pod diktátom komunistickej strany, kde sa porušujú základné ľudské práva a slobody, pácha sa, podľa vyjadrenia Európskej komisie, genocída na Urgujoch a prijímali sa opatrenia a sankcie proti dovozu čínskych výrobkov a blahorečil sa Tchaiwan.

Ešte pred nedávnom Európsky parlament udeľoval Sacharovovu cenu urgujskému aktivistovi Tolti Ilhamovi a p. von der Leyen nešetrila slovami na zlú nedemokratickú Čínu pod vedením jej komunistickej strany.

Stačila len jedna nedávna návšteva komunistickej Číny v Rusku, stačilo, že Čína vypracovala 12-bodový mierový plán na ukončenie bojov na Ukrajine a EÚ alebo skôr USA dostali strach.

Dostali strach, že na Ukrajine sa nebude bojovať, že sa bude rokovať o mieri. Dostali strach z toho, že sa ich zbraňami prestanú zabíjať nešťastní Slovania, Ukrajinci a Rusi a že NATO definitívne príde o Krym.

P. von der Leyen doslova v priebehu niekoľkých hodín zmenila svoj názor na Čínu a vo svojom rozsiahlom vyjadrení zo dňa 30.3.2023, pred návštevou Číny, okrem akýchsi už miernych chválospevov na Čínu, ktorá, podľa jej názoru, sa mení k lepšiemu aj s komunistickou stranou, doslovne uviedla: „Čína je fascinujúca a zložitá zmes histórie, pokroku a výziev.“

A v utorok, 18.4.2023, do programu rokovania EP, nebol zaradený bod porušovania demokratických a ľudských práv v komunistickej Číne tak, ako to bolo doposiaľ zvykom, ale ako hlavný rokovací bod je zaradené vyhlásenie EÚ, Rady a Komisie, čuduj sa svete, pod názvom „Potreba kohorentnej stratégie pre vzťahy medzi EÚ a Čínou.“

Pokrytectvo p. von der Leyen alebo pragmatická služba Spojeným štátom americkým v ich úsilí ovládnuť polostrov Krym ako jeden z najvýznamnejších obchodno-strategických bodov pre Európu, Áziu a Afriku? Veď v podstate od r. 2014 ide o Krym, pod zámienkou, že patrí Ukrajine, ale s podmienkou, že musia tam byť umiestnené vojenské základne NATO.

Mám v EP priateľa, španielskeho europoslanca, Carlesa Puigdemonta, žijúceho v exile v Belgicku, ktorému stále hrozí trest väzenia až na 8 rokov, pôvodne až na 15, za tzv. neposlušnosť, pretože zorganizoval úspešné referendum za nezávislosť Katalánska.

Nedávno som mu povedal: „Priateľ môj, máš smolu, že Katalánsko je ďaleko od Ruska. Keby USA mali záujem umiestniť v Katalánsku vojenskú základňu NATO, tak dnes by bolo Katalánsko samostatný štát, ty by si bol jeho prezidentom a určite by ti bola prinajmenšom udelená Sacharovova cena mieru. Ale keďže USA nemajú takýto záujem, tak ti hrozí väzenie.“ On mi na to neodpovedal, pravdepodobne nevedel ako, ale priateľmi sme stále.

A pokiaľ sa týka Čínskej ľudovej republiky, jedno sa musí uznať. Tí čínski komunisti sú skutočne šikovní diplomati. Možno by sme sa mohli od nich niečo naučiť. Ale my komunistov v Národnej rade ani vo vláde nemáme. Máme však dostatok plagiátorov. Tak by mohli niektoré múdre veci aspoň od tých čínskych komunistov odpozerať a odpísať.

S úctou

europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

Zdroj:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás