DomáceDefinitívne potvrdenie: Novou hlavou štátu je oficiálne Peter Pellegrini

Definitívne potvrdenie: Novou hlavou štátu je oficiálne Peter Pellegrini

-

spot_img

Definitívne potvrdenie: Novou hlavou štátu je oficiálne Peter Pellegrini

BRATISLAVA 7. marca (SITA) – Novým prezidentom SR bude súčasný šéf parlamentu Peter Pellegrini. Potvrdil to na dnešnej tlačovej konferencii predseda Štátnej komisie pre voľby a financovanie politických strán Eduard Burda. Pellegrini podľa neho získal v druhom kole prezidentských volieb 1 409 255 hlasov, čo predstavuje 53,12 percenta. Jeho súper Ivan Korčok získal 1 243 709 hlasov čo predstavuje 46,87 percenta. Celková účasť v druhom kole volieb prestavovala 61,14 percenta, čo predstavuje 2 671 279 voličov.

Podľa šéfa Štatistického úradu SR Martina Nemkyho prišlo v druhom kole volieb oproti prvému kolu hlasovať takmer o 406-tisíc voličov viac. „Kraj s najvyššou účasťou bol bratislavský, predstavuje to 70,93 percenta,“ povedal Nemky. Naopak, kraj s najnižšou účasťou bol podľa neho Košický kraj, v ktorom účasť dosiahla 52,28 percenta „Okres s najvyššou účasťou bol okres Bratislava I, konkrétne 73,7 percenta. Okres s najnižšou účasťou bolo Komárno, konkrétne 39,59 percenta,“ doplnil Nemky.

Policajný prezident Ľubomír Solák povedal, že polícia v priebehu druhého kola volieb nezaznamenala vážnejšie narušenie verejného poriadku. „Prijaté bezpečnostné opatrenia vyhodnocujeme ako dostatočné,“ skonštatoval. Bezpečnosť volieb podľa Soláka zabezpečovalo 3957 policajtov, pričom v teréne bolo v rámci bežného výkonu služby aj ďalších 1829 policajtov. Policajný prezident doplnil, že počas volebného dňa polícia zadokumentovala päť priestupkov a 19 podnetov. „S ktorými sa priebežne budeme vysporadúvať v rámci zákona,“ dodal Solák.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. … od rána v TV sledujem zo západu importovaných, vyškolených agentov a milovaných libdardov mejštríma vyplakávať aké boli v prezidentskej kampani účelovo vedené nefér metódy ovplyvnenia voličov a škaredé podpásovky zo strany podporovateľov víťaza Petra Pellegrínoviča Fica vôči chudáčikovi ňufáčikovi, mierotvorcovi ivanovi natovičovi korčokovi a množstvo nedôstojných výpadov pľných ruských naratívov, výmyslov a neprávd, ktoré už už z tretinky amerikánky prekotené Slovensko célé nezodpovedno ťahajú na východ do otvorenej náruče Putinovej ríše temna a to je predsa tá zlá nedemogratúra, hrubo ohrožujúca dobrú demogratúru (slávou ospevovaných banderovcov), unijnú prosperitu, na barikádach vybojovanú slobodu a úspešné spojenectvo so západiarským a vyspelým impériom dúhového miliskovania. Táto vyšpekulovaná kamufláž má ale jednu malú chybičku, že pokiaľ plánuje europacifická ríša proklamovano a otvorene zvyšovať blahobyt svojich občanov v pomätenom spojenectve, štátno-domorodým terorismom si tajne do luftu vyhodí ruský nordstrím dva aj tri, aby si od zločinných kumpánov mohla lobisticky zadovážť 3x drahší plyn a lepšie sa žilo tej časti občanov pacifickej ríše klamstva, ktoré je už totálne amerikánsky prekotené. A z tohto plynie daľšia vätšia chybička, že pokiaľ bude Slovensko konečne totálne amerikánsky prekotené, tak už tu nebude.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás