DomáceTOMÁŠ: Pellegriniho strana si nárokuje post predsedu parlamentu, vyplýva...

TOMÁŠ: Pellegriniho strana si nárokuje post predsedu parlamentu, vyplýva to totiž z koaličnej dohody

-

spot_img

TOMÁŠ: Pellegriniho strana si nárokuje post predsedu parlamentu, vyplýva to totiž z koaličnej dohody

BRATISLAVA 19. apríla (SITA) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) si nárokuje post predsedu parlamentu, vyplýva to totiž z koaličnej dohody. Pre agentúru SITA to potvrdil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD). Budúcemu prezidentovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) zanikol mandát poslanca, a teda aj funkcia predsedu parlamentu, deň po zvolení za hlavu štátu v prezidentských voľbách. V súčasnosti je poverený výkonom právomocí predsedu parlamentu jeho podpredseda Peter Žiga (Hlas-SD). Otázku voľby predsedu nateraz koalícia odložila, vrátia sa k nej až po voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku konajú 8. júna.

„Myslíme si, že dôvera koaličných partnerov by mala byť založená na plnení koaličných dohôd a programového vyhlásenia vlády,“ myslí si Tomáš. Aktuálne si na post šéfa parlamentu robí nárok podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Tomáš tento týždeň informoval, že strana Hlas-SD nominovala do tejto funkcie ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácia Richarda Rašiho. V eurovoľbách kandiduje aj Danko, podľa Rašiho tak všetko závisí od výsledku volieb.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás