NázoryRADAČOVSKÝ NEDOSTANE PODPISY NA KANDIDOVANIE ZA PREZIDENTA OD POSLANCOV...

RADAČOVSKÝ NEDOSTANE PODPISY NA KANDIDOVANIE ZA PREZIDENTA OD POSLANCOV SNS A SPUSTIL HYSTÉRIU A V STATUSE AJ ZAVÁDZA

-

RADAČOVSKÝ NEDOSTANE PODPISY NA KANDIDOVANIE ZA PREZIDENTA OD POSLANCOV SNS A SPUSTIL HYSTÉRIU A V STATUSE AJ ZAVÁDZA

M. Radačovský na Facebooku uviedol:

VOĽBY PREZIDENTA SLOVENSKEJ REPUBLIKY

S najväčšou pravdepodobnosťou sa v súboji o post prezidenta republiky stretnú dvaja kandidáti a to Peter Pellegrini a Ivan Korčok.

Avšak s najväčšou pravdepodobnosťou to bude aj najslušnejší súboj o prezidentský palác v histórii Slovenska, bez vzájomných urážok, dehonestovania jeden druhého a to z nasledujúcich dôvodov.

Obaja kandidáti, Pellegrini a Korčok, pochádzajú z Banskej Bystrice. Obaja sú absolventi vysokej školy ekonomického zamerania. Obaja sa od mladosti živili a živia politikou. Jeden aj druhý pracovali pre SMER-SD a jeden aj druhý neskôr zo služieb Smeru odišli. Pellegrini do Hlasu a Korčok do SaS. Teda obaja by mohli mať teoreticky podporu z oboch strán politického spektra. P. Korčok od bývalých kolegov zo Smeru a p. Pellegrini od liberálov PS, ktorí mu len nedávno ponúkali post predsedu vlády.

Obaja navštívili a boli vrelo prijatí v Bielom dome prezidentom USA. Korčok 17.09.2018 a Pellegrini 03.05.2019. Tiež majú spoločné to, že nikdy neboli prijatí v Kremli a nepodávali si ruky s prezidentom Ruskej federácie.

Nemožno ich obviniť z pravicového extrémizmu ani len náznakom a to je u oboch chvályhodné. Nepopierajú ani len náznakom holokaust, nevelebia vojnový Slovenský štát, neútočia na neprispôsobivých občanov, tvrdo obhajujú SNP.

Nie sú priateľmi ľavicového extrémizmu. Kriticky sa vyjadrili ku konaniu p. Ľuboša Blahu, keď si v kancelárii zavesil obraz marxistického revolucionára Che Guaru a odložil vlajku EÚ. Obaja deklarujú jasné proeurópske a prozápadné smerovanie Slovenska, členstvo v NATO a transatlantickú spoluprácu.

Obaja majú distingvovaný prejav, nie zlú vizáž a určite sa nebudú osočovať kto koho zavrie, či koho je potrebné zavrieť.

Slovenský básnik Ján Botto, a nemyslím to výsmešne, v známej básni píše: „akoby ich jedna mater mala, v mlieku kúpavala, zlatým povojníčkom bola povíjala“. Ale názov tejto básne „Smrť Jánošíkova“ neveští nič dobrého, Jánošík bol totiž Slovák.

Obaja sa deklarujú ako patrioti Slovenska, chcú byť prezidentom všetkým občanov.

Čo teda vlastne bude témou ich politického súboja, ktorou chcú zaujať občanov Slovenska a vymedziť sa jeden proti druhému? Akými heslami pôjdu do predvolebnej kampane?

Kiska v predvolebnej kampani mal základný slogan: Spolu porazíme Fica. Čaputová využila nešťastnú vraždu dvoch mladých ľudí. Avšak Fico nekandiduje a verme, že žiadna vražda mladých ľudí nebude. Téma Covid, rozdeľujúca spoločnosť, zanikla. Migranti zo Slovenska zmizli za 24 hodín od zvolenia novej vlády, téma sysľov, korytnačiek, medveďov, hlucháňa hôrneho, vlkov, ich nezaujíma, nie sú poľovníci ani ekológovia.

Jednoducho, nemajú si obaja čo vyčítať a preto je dobré, že predvolebný prezidentský súboj bude slušný, bez nadávok a vzájomných útokov a to je dobré. Slovensko a Slováci si to zaslúžia.

Horšie to bude pre médiá, ktoré budú podporovať jedného či druhého kandidáta. Ťažko budú za takejto situácie hľadať tému, ktorou by obhajovali alebo neobhajovali jedného či druhého kandidáta a to je tiež pre Slovensko dobré. Je totiž vždy dobré pre Slovensko, jeho občanov a dôstojné meno Slovenska v zahraničí, keď aj slovenské médiá na seba neútočia, navzájom sa nedehonestujú, ale objektívne informujú.

A občania, tí sa rozhodnú. Podľa vlastného uváženia a presvedčenia o správnosti svojho rozhodnutia.

Prajem obom kandidátom slušný a nekonfliktný predvolebný súboj.

europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

10.01.2024

Že sa Pellegrini nestretol s Putinom práve v Kremli je bezpredmetné, keďže sa na oficiálnej návšteve stretli v Petrohrade:

https://www.topky.sk/cl/8/1800039/Pellegrini-na-rokovani-v-Rusku–Putin-prehovoril-o-spornom-zakone-a-povedal–kto-ho-navrhol?fbclid=IwAR1vA3wp-nV8CNRWw2-817C4aOr0X9ZocYvupLzxIQTnwH7BoS5DcyB1cZQ

Zdroj: Facebook, topky.sk

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

    • Nenakú divnú – možno predstieranú hystériu chytá iba tento kanál: z Radačovského, ktorý je ale optimista, lebo také pokojné to nebude. Pelegrini sa bude denne kúpať vo vedrách mediálnej špiny, aký je on len Ficov poskok a ako je to rovnaký zlodej, len s krajším úsmevom, kým Korštok bude plachtiť krasokorčuliarske vystúpenie dokonalosti a nezávislosti pod svetlami všetkých reflektorov. Už teraz je človeku zle, keď si to len predstaví (vlastne na to stačí vždy aj jediný pohľad na Korštoka). A celý tento zbytočný a celkom nepodstatný humbuk na povracanie si budeme platiť zo svojich daní. Nepekné vyhliadky.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás