NázoryRadačovský sa vzdáva mandátu poslanca NR SR: Rodinkárčenie na...

Radačovský sa vzdáva mandátu poslanca NR SR: Rodinkárčenie na prvom mieste? A na druhom europoslanecký dôchodok? Veľa otázok okolo tejto ušľachtilej myšlienky

-

Radačovský sa vzdáva mandátu poslanca NR SR: Rodinkárčenie na prvom mieste? A na druhom europoslanecký dôchodok? Veľa otázok okolo tejto ušľachtilej myšlienky

Miroslav Radačovský: NEUPLATNIL SOM SI MANDÁT NA POST POSLANCA NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ (pozn. v SNS museli otvárať šampanské, ako sa všetkým uľavilo).

Na predvolebnom mítingu Slovenskej národnej strany v Banskej Bystrici, v čase, keď sa vytvoril národný blok Danko, Taraba, Huliak, Radačovský, za prítomnosti týchto pánov, za prítomnosti stovky členov SNS, som verejne prehlásil a dal verejný prísľub, ktorý som aj zverejnil na svojej FB stránke:

„Pokiaľ sa minimálne 4 nominanti strany Slovenský PATRIOT, ktorých som navrhol na kandidátku SNS, nedostanú do NR SR, ale dostal by som sa do NR SR len ja, budem to považovať za osobné sklamanie, neuplatním si mandát a vzdám sa ho v prospech SNS.“ (pozn. a takto korektný a spravolivý politik by sa mal vzdať aj predsednícva v tejto mikrostrane, ktorá by aboslútne neovplyvnila výsledok SNS vo voľbách).


V súčasnosti som neurobil nič viac a nič menej, len v zmysle tohto verejného prísľubu neuplatnil som si mandát poslanca NR SR, ponechal som ho v prospech SNS a namiesto mňa nastupuje do NR SR člen SNS. (pozn. Áno, nastupuje náhradník, pretože polroka pred volbami stratiť dôchodok poslanca europarlamentu – v jeho prípade za ďalšie ničnerobenie mimo Europarlamentu, kam by sa už nedostal v sume cca od 1600Eur – , o ktorom bežný slovenský dôchodca ani nesníva. Zabudnime na vznešené reči o láske k SNS).

Pokiaľ je niekto toho názoru, že by som sa mal zaradiť medzi ten typ politikov, ktorí niečo v predvolebnej kampani nasľubujú a potom to nesplnia, tak ja určite medzi takýchto politikov sa zaradiť nechcem. (pozn. Už sa ani nezaraďujte. Z informácií, ktoré výchadzali na povrch privádzali z vás celé SNS a zbytok strán na kandidátke SNS, do stavu vysokého tlaku. Nie jeden míting skončil neslávne pre Radačovského “hviezdne” maniére, ale najmä pre presadzovanie bruselských ideológií).

Skutočnosť je taká, že do NR SR sa zatiaľ dostal len jeden nominant strany Slovenský PATRIOT a ja som povinný verejný prísľub splniť.
Odhliadnuc od vyššie citovaného, absolútne nespochybňujem ani nebudem spochybňovať kolegov, ktorí sa na kandidátke SNS do Národnej rady SR dostali. Ba práve naopak. Ale mám právo tiež na ľútosť. A je mi skutočne ľúto, že do NR SR sa okrem p. Danka nedostali aj členovia Slovenskej národnej strany. SNS si vážim ako historicky najstaršiu národnú stranu na Slovensku, ktorá musí mať miesto na politickej scéne Slovenska, nielen de jure ale aj de facto. Preto som osobne rád, že neuplatnením si svojho mandátu sa do NR SR dostane po mne nasledujúci člen SNS. (Pozn. Že sa nedostalo viac členov SNS do NR SR? To bude zrejme výsledok stavu v akom sa SNS nachádza. Zaujímavé je, že Radačovského strany, s ktorymi bol na kandidátke už ho nezaujímajú. Prečo by aj? To, čo mu po jednom z mítingov povedal Taraba, kamaráti zrejme nebudú😀).

A pokiaľ sa týka mne osobne odporných osôb a niektorých médií, ktorí nedokážu rozmýšľať inak, len myslieť na materiálne výhody a osobnú kariéru, tak len toľko (pozn. Zabudli ste dopísať aj rovnako zišitého vášho syna Michala Radačovského, ktorý mal údajne robiť zaujímavé tranzakcie s platobnou kartou europoslanca. To bude ešte sranda 🤫. A rovnako bude zaujímavé plnenie dohody – vzdanie sa poslanectva v NRSR za teplé miestečko pre synáčika Michala Radačovského, to budeme pozorne sledovať).

Bolo by veľmi lákavé pre niekoho po 4 a pol roku pôsobenia v EP nastúpiť na ďalšie 4 roky na post poslanca NR SR. Po odpočítaní nehoráznych nákladov na život v Bruseli a Štrasburgu, by som bol dokonca finančne na tom v podstate rovnako a bol by som doma. Ja som však nikdy nebol odkázaný a ani nie som odkázaný na to, aby som sa politikou živil. Nikdy som sa tiež nevzdal predsedníctva v strane Slovenský PATRIOT, ani neukončil členstvo v tejto strane a nikdy to ani neurobím. (Pozn. Toto sú také omáčky, keďže v Bruseli je na zozname poslancov, ktorých čaká audit, čo sa stalo s peniazmi 😉).

Rozhovor Miroslava Radačovského, ktorý opäť všetkých kritizuje, sám nič ako poslanec nedokázal, ale dáva do popredia všetkých troch neúspešných členov jeho mikrostrany Slovenský Patriot. Z prejavu europoslanca si urobte názor sami.

A pokiaľ niektorí sú opačného názoru a chcú ma zaradiť medzi tie typy politikov, ktorí uvažujú inak, tak použijem pre mňa nezvyčajný pejoratívny výraz – kašlem na nich. Môj mandát prvého náhradníka spočíva. (Pozn. Amen 🙏).

europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

FB: Miroslav Radačovský

Zdroj: FB Miroslav Radačovský

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Autor tých poznámok?
    Boli trefné, nemusí sa zane hanbiť. Ledaze by to bola známa osoba, čo sa dostala do parlamentu.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás