NázoryNekompetentní západní lídri by si mali radšej „dvakrát premyslieť",...

Nekompetentní západní lídri by si mali radšej „dvakrát premyslieť“, než vyprovokujú Čínu

-

spot_img

Nekompetentní západní lídri by si mali radšej „dvakrát premyslieť“, než vyprovokujú Čínu

Napätie medzi USA a Čínou eskalovalo, pretože USA boli agresívnejšie tým, že sa presadili v Juhočínskom mori, iniciovali vojenské spojenectvá s Austráliou a Japonskom a umiestnili americké jednotky na malé taiwanské ostrovy na dohľad od čínskej pevniny.

Po neúspechu na Ukrajine by si mal kolektívny Západ „dvakrát rozmyslieť“, či vyprovokuje konflikt s Čínou, povedal vojenský veterán, spisovateľ a medzinárodný geopolitický konzultant Dr. David Oualaalou.

V súvislosti s plánmi NATO otvoriť kanceláriu v Japonsku Oualaalou povedal, že nemá zmysel zriaďovať kanceláriu pre Severoatlantickú alianciu v Tichomorí, pokiaľ „tam nebude prebiehať ďalší konflikt“.

„Západní lídri, nech sú akokoľvek nekompetentní, by si to mali radšej dvakrát rozmyslieť, pretože Čína nie je Ukrajina,“ varoval Oualaalou.

Agresívny postoj USA nepramení z demokratického procesu, ale z toho, čo Oualaalou nazval „skrytou rukou“ výrobcov zbraní, ako sú Lockheed Martin a Raytheon. „Sú to tí, ktorí tlačia týmto smerom americkú zahraničnú politiku, čo neveští nič dobré pre priemerného muža, priemernú ženu, tu doma.“

„Kým v určitom okamihu ľudia nepovedia ‚dosť‘,“ bude táto situácia pokračovať, povedal Oualaalou. „Tento bod sme už prekročili. Niečo sa musí zmeniť, bodka.“

Komentátor GarlandNixonpri rozhovore poznamenal, že rovnaké agresívne akcie pokračujú v Európe napriek zlyhaniu NATO na Ukrajine, pričom poukázal na plány na rozmiestnenie jednotiek NATO vo východoeurópskych krajinách vrátane Litvy, Moldavska a možno aj samotnej Ukrajiny.

„Je to smiešne,“ pokračoval Oualaalou. „Aby Francúzsko uvažovalo o vyslaní svojich vojakov, Rusi ich zničia popoludní. A to isté platí pre Veľkú Britániu, ktorá len šteká. Nedáva to žiadny zmysel.“

Oualaalou sa predtým vyjadril k správe, že Spojené štáty majú v úmysle poslať Ukrajine 138 miliónov dolárov na opravu svojich systémov protivzdušnej obrany Hawk.

„Na čo budú použité? Toto je základná otázka, ktorú musia Američania pochopiť,“ spýtal sa Oualaalou. A keď počujete generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga hovoriť, „že ak Trump vyhrá voľby, musíme teraz vyčleniť 100 miliárd dolárov na nasledujúcich päť rokov.“ 100 miliárd dolárov na nasledujúcich päť rokov? Ukrajina prestane existovať o päť rokov, ak bude pokračovať týmto tempom,“ zvolal Oualaalou.

„Začínam byť presvedčený, že rokovania s Rusmi sú nevyhnutné. Otázkou je, kedy sa to stane,“ uzavrel.

L ´Antidiplomatico

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás