DomáceČaputová je v Kyjeve na rozlúčkovej návšteve

Čaputová je v Kyjeve na rozlúčkovej návšteve

-

spot_img

Čaputová je v Kyjeve na rozlúčkovej návšteve

BRATISLAVA 10. mája (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová je v Kyjeve. Ráno pricestovala na rozlúčkovú návštevu Ukrajiny. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec. O ďalšom programe bude prezidentka informovať priebežne.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes ráno pricestovala do Kyjeva, kde si uctila pamiatku 118 obetí krutých bojov pri obci Moščun. Boje, ktoré sa tu odohrali v prvých dňoch ruskej agresie, sa považujú za zlomový moment pre obranu Kyjeva. Po víťaznej bitke bolo oslobodených mnoho ďalších ukrajinských obcí. „Dnes som sa sklonila pred ich nezlomnosťou a odvahou,“ uviedla prezidentka. K pamätníku Anjeli víťazstva položila kyticu červených ruží. „Prišla som do krajiny, v ktorej je vojna, ťažká situácia a obrovské ľudské utrpenie. Moja rozlúčková návšteva je aj príležitosť sprostredkovať toto posolstvo k nám domov. Zároveň som rada, že sem môžem priniesť dobré správy zo Slovenska, ktoré sa týkajú pomoci Ukrajine,“ konštatovala prezidentka, ktorá na Ukrajine informuje aj o štyroch miliónoch eur, ktoré Slováci vyzbierali prostredníctvom zbierky Munícia pre Ukrajinu.

Ide o štvrtú návštevy Zuzany Čaputovej na Ukrajine počas jej funkčného obdobia, z toho tretíkrát počas vojny. „Som rada, že sa stretnem opätovne s Volodymyrom Zelenským, ďalšími predstaviteľmi štátu, ale aj s bežnými ľuďmi v rôznych oblastiach. Idem tam s pocitom rozlúčky z pozície prezidentky,“ povedala Čaputová vo videu z vlaku cestou na Ukrajinu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti.

Na Facebookovom profile Zuzany Čaputovej bolo uvedené následovné:

„Ja tut!“

Dnes som pricestovala na rozlúčkovú návštevu do Kyjeva. Počas svojho mandátu som tu už po štvrtý raz, z toho tretíkrát počas vojny.

Som tu aj preto, lebo prinášam dobré správy o pomoci Slovenska Ukrajine.

Čaputová sa v priebehu dňa stretla aj s Zelenskym, k tomuto stretnutiu bolo na jej Facebooku uvedené:

V Kyjeve som štvrtýkrát počas svojho mandátu a dnes som sa ako prezidentka Slovenska prišla s prezidentom Volodymyrom Zelenským rozlúčiť.

Foto: Zuzana Čaputová, Facebook

Naše prezidentské mandáty i politické príbehy začali približne v rovnakej dobe. Za ten čas sme mali možnosť sa zblížiť, veľa sa rozprávať a vzájomne sa počúvať. Zo vzťahu oficiálneho sa stal priateľský a ja som za to vďačná.

Je lídrom krajiny brániacej svoju budúcnosť a právo o nej samostatne rozhodovať. Bráni princípy a pravidlá, ktoré zaručili nášmu kontinentu dekády mieru a ktoré dnes Ruská federácia v jeho krajine tak flagrantne pošliapava.

Zdroj: SITA

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Len tak.
    Maju vela spolocne, 20tis mrtvych pocas covidu, a zelo vyhladzuje vlastny narod, niet pochyb ze to iste by chcela aj zuza so slovenskom
    https://youtu.be/D47ezlyjrRI?feature=shared
    V tomto špeciálnom segmente sa k nám pripája Sarah z DDGeopolitics, aby sme diskutovali o predčasnej smrti Gonzala Liru a o tom, čo hovorí o prebiehajúcom konflikte na Ukrajine, „slobode prejavu“ a agende NATO, keď hegemónia USA upadá.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás