NázoryJUDr. M. Radačovský o možnom začiatku pohnutia ,,ľadov" vo...

JUDr. M. Radačovský o možnom začiatku pohnutia ,,ľadov“ vo veci úmrtia generála Lučanského

-

JUDr. M. Radačovský o možnom začiatku pohnutia ,,ľadov“ vo veci úmrtia generála Lučanského

GENERÁL LUČANSKÝ

Je všeobecne známe, že v júni 2022 vo veci gen. Lučanského bolo zastavené trestné stíhanie. Je tiež všeobecne známe, že ako splnomocnený zástupca poškodených, podal som proti takémuto rozhodnutiu sťažnosť a krajský prokurátor v Prešove túto zamietol, čím bola vec právoplatne ukončená. Dnes tomu už takto nie je. V dôsledku mimoriadneho opravného prostriedku, ktorý som vo veci podal, nadriadený prokurátor vydal pokyn, aby bolo vo veci opätovne začaté trestné stíhanie a boli vykonané úkony, potrebné pre objektívne došetrenie okolností, týkajúcich sa tohto prípadu.

Vzhľadom na tú skutočnosť, že blížia sa parlamentné voľby, som predsedom strany Slovenský PATRIOT a vždy som považoval za úbohé, nečestné, ba až podlé, pokiaľ sa poniektorí politici priživovali a chytali preferencie na nešťastí ľudí, či už na smrti Kuciaka a jeho snúbenice, na nešťastnej covidovej pandémii, do volieb nebudem nič a pre nikoho v predmetnej veci zverejňovať alebo na nezmysly, šíriacich sa na sociálnych sieťach od rôznych konšpirátorov a bombastických médií, absolútne neznalých problému, akokoľvek reagovať.

V konečnom dôsledku, v zmysle trestného poriadku, splnomocnený zástupca poškodenej strany nie je oprávnený v prebiehajúcom trestnom konaní poskytovať verejnosti akékoľvek informácie.

Občanom a rozumne zmýšľajúcim ľuďom ďakujem za to, že mi veria, tak, ako mi verili, keď som rozhodoval aj v iných zložitých prípadoch, ktoré boli a sú zmyslom môjho profesného života.

splnomocnený zástupca poškodených Lučanských, predseda strany Slovenský PATRIOT a europoslanec JUDr. Miroslav Radačovský

V Štrasburgu, 15.3.2023

Zdroj:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás