EkonomikaBURZY: Akciový trh USA vzrástol vďaka zdraženiu technologických firiem

BURZY: Akciový trh USA vzrástol vďaka zdraženiu technologických firiem

-

spot_img

BURZY: Akciový trh USA vzrástol vďaka zdraženiu technologických firiem

NEW YORK 27. apríla (SITA/AP) – Vďaka zdraženiu akcií firiem Alphabet a Microsoft americký akciový trh v piatok stúpol a pripísal najväčší celotýždňový prírastok od novembra minulého roka. Spoločnosť Alphabet vzrástla o 10,2 percenta, keďže jej zisk za uplynulý kvartál prekonal očakávania analytikov. Zároveň uviedla, že začne vyplácať dividendy investorom a schválila program spätného nákupu akcií. 

Microsoft posilnil o 1,8 percenta, pretože vykázal vyšší zisk a tržby, ako sa očakávalo. Rast firiem Alphabet a Microsoft pomohol vykompenzovať oslabenie spoločnosti Intel o 9,2 percenta. Intel síce dosiahol väčší kvartálny zisk, ako sa očakávalo, ale jeho príjmy boli slabšie, ako analytici predpovedali.

Index S&P 500 stúpol o 1 percento na 5 099,96 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 38 239,66 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 2 percentá na 15 927,90 bodu a index menších spoločností Russell 2000 posilnil o 1,1 percenta na 2 002 bodov.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás