fbpx
DomáceV aute objavili 25 utečencov: Prečo ich neubytovali v...

V aute objavili 25 utečencov: Prečo ich neubytovali v centrále Progresívneho Slovenska?

-

V aute objavili 25 utečencov: Prečo ich neubytovali v centrále Progresívneho Slovenska?

BRATISLAVA 31. augusta (SITA) – Celkovo 25 migrantov zo Sýrie, z toho šesť detí a tri ženy, objavili policajti v nákladnom aute, ktoré na územie Slovenska prišlo z Maďarska. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vozidlo dnes v skorých ranných hodinách zaregistrovala zmiešaná maďarsko-slovenská hliadka, vodič však odmietol zastaviť a unikal smerom na Slovensko. V obci Most pri Bratislave zastavil a z vozidla utiekli súčasne vodič aj jeho spolujazdec.

„Policajti ich začali pešo prenasledovať, neváhali a obidvoch mužov zadržali. Pri prenasledovaní policajti použili za prísneho dodržiavania ustanovení zákona aj varovné výstrely,“ povedal hovorca s tým, že pri zadržaní osoby kládli aktívny odpor a policajti u jedného z nich zaistili nôž. Migrantov následne hliadka odovzdala príslušníkom cudzineckej polície.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás