fbpx
- Reklama -
NázoryUkrajina - prof. Mearsheimer „sme v háji“

Ukrajina – prof. Mearsheimer „sme v háji“

-

Ukrajina – prof. Mearsheimer „sme v háji“

Ukrajina – vyhliadky: „Sme v háji“, povedal Mearsheimer vo svojom najnovšom rozhovore.

- reklama -

Nie je priestor na otvorenie vyjednávania.

Rusi spálili svoje lode anexiou, Američania dali do zálohy celú svoju prestíž. Ak sa Rusko vzdá boja a prijme kompromis smerom nadol, destabilizuje sa samo s nepredvídateľnými a možno veľmi vážnymi následkami, ak sa aktivujú odstredivé sily podporované opozičným táborom; ak Američania prijmú anexie a neutralitu Ukrajiny, vyhlásia svoju vlastnú porážku, impotenciu NATO a skrátka utrpia ťažkú ​​politickú porážku, ktorá ohrozí ich hegemóniu, naštrbí alebo ešte horšie zruinuje ich systém spojenectiev a delegitimizuje ich triedneho manažéra. Ak USA eskalujú, zasahujú priamo do konfliktu napr. s„koalíciou ochotných“, ktorú navrhol David Petraeus (bývalý riaditeľ CIA  a generál americkej armády vo výslužbe), pričom čelia dvom sériám možných udalostí:

a) vojna veľkých rozmerov na európskom a ruskom území, na ktorú nie sú pripravení, ktorá určite bude stáť veľa ľudských životov a ktorej víťazný výsledok nie je v žiadnom prípade istý,

b) ak priama konfrontácia jasne sľubuje, že bude víťazná pre USA a Rusko sa domnieva, že sú na pokraji porážky, je možné, skutočne pravdepodobné a v súlade s ich jadrovou doktrínou, použitie atómového arzenálu s katastrofálnymi následkami.

Ak USA nezasiahnu, vojna sa pravdepodobne skončí rozhodujúcim víťazstvom Rusov v dôsledku rozdielu v strategických zdrojoch medzi týmito dvoma kandidátmi a napriek ťažkostiam a nedostatkom, ktoré vykazuje ruská FFAA. Následkom bude strata prestíže a politická porážka USA. Stručne povedané, kto drží strategické kľúče ku konfliktu, teda Washington, sa dostal do situácie, keď čokoľvek urobí, zlyhá.

L´Antidiplomatico, 6.12.2022

Preklad: Dana Bystrická

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. Takových keců už jsem četl velké množství, tzv západ neví po tom všem co rozpoutal kudy kam, je jasné že pokud bude do nekonečna Yankees a jeho poskoci tlačit na pilu, může dojít k celosvětové katastrofje. Nebo si někdo z tzv západu myslí, že se Rusko nechá dobrovolně vyvraždit v prospěch Yankees? To nikdo memůže myslet vážně.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás