fbpx
NázoryPrávnička J. Laššáková sa zastala perzekvovaných vedcov a lekárov

Právnička J. Laššáková sa zastala perzekvovaných vedcov a lekárov

-

Právnička J. Laššáková sa zastala perzekvovaných vedcov a lekárov

VAKCINAČNÉ OKIENKO: DNES OTÁZKA

Ako je mojím zvykom, začnem zoširoka. A bude to dlhé…

Možno pár ľudom na Slovensku bude niečo hovoriť meno Lynsey Addario. Tipujem, že väčšine nič-moc. To nie je ani hanba, ani nevzdelanosť. Dokonca ani vtedy, ak sa bavíme o slovenskej žurnalistickej obci. Fotožurnalistom by však malo. Fotoreportérka Lynsey Addario bola členkou tímu denníka The New York Times, ktorý bol v roku 2009 ocenený Pulitzerovou cenou za medzinárodnú reportáž z roku 2008. Ak si o nej chcete zistiť viac, prosím. Na účely tohto článku stačí, aby sme vedeli, že bola jednou z tých novinárov, ktorí pri invázii do Afganistanu sprevádzali okupačné vojská na čele s USA. Videla a dokumentovala dianie z prvej ruky. Bola v prvej línii.

O tomto, ale aj ďalších konfliktoch na Blízkom východe a v južnej Ázii však informovali novinári z celého sveta. Dokonca takí, ktorí v živote nikdy neboli ani len v blízkosti žiadneho vojenského konfliktu. Nehodnotím ich prácu, iba konštatujem, že ich práca mala iný charakter, než práca novinárov posadených do tankov alebo mašírujúcich s pechotou.

Naozaj neviem všetko a určite som nesledovala zahraničné médiá v roku 2008 tak ako dnes. Preto môže byť, že som nezachytila žiadnu zmienku o tom, že by Addario alebo ostatní členovia jej tímu kritizovali ostatných novinárov píšucich z newyorských kancelárií, aby sa „láskavo posadili do tankov alebo kráčali v prvej línii“.

Preto si neviem dosť dobre vysvetliť, čo sa stalo s lekármi na covidových oddeleniach. Chápem, že patria k lekárom, ktorí neboli zvyknutí, že im pacienti umierajú v takých počtoch ako dnes. Aj jeden ľudský život, ktorý zbytočne vyhasne, je viac, ako dokáže duša človeka uniesť bez následkov. Nemyslím si však, že by mali lekári ako
Doc. MUDr Štefan Hrušovský, CSc.,
MUDr. Andrej Janco,
MUDr. Ján Lakota, CSc.,
MUDr. Peter Lipták,
MUDr. Michal Piják,
prípadne MUDr. Bukovský, PhD., MUDr. Juraj Mesík a ostatní prestať vyjadrovať svoje názory. A už vôbec nie, aby boli za svoje odborné a vedecké názory sankcionovaní.

Som teoretický právnik. Mnohým praktizujúcim to možno prekáža a vyjadrujú sa o nás – teoretikoch s dešpektom. Mne to neprekáža. Je to ich názor a majú naň plné právo. Iní z právnickej obce si uvedomujú, že bez našich teoretických konceptov, teórií a, áno, aj vedy, by oni nemalo čo a ako praktizovať.

Preto by som chcela poprosiť člena každej vedeckej obce, zvážte, ako budete postupovať voči svojim kolegom. Pretože ak bude zakázaná vedecká polemika, pokrok sa zastaví. A netvrdím, že skončíme pri pijaviciach a púšťaní žilou alebo pri sterilizácii žien, pretože „tri generácie imbecilov sú viac než dosť“ a „je v záujme štátu udržať čistý génový fond svojej populácie a že tento záujem preváži záujem jednotlivca nad integritou jeho tela“ (rozsudok Najvyššieho súdu USA Buck v. Bell), ale skončíme v temnote nevedomosti, hlúposti a fanatizmu.

Je perzekvovanie ľudí za ich názor, za ich vedecký názor to, čo potrebuje spoločnosť 21. storočia? Nemyslím si. No ako píšem, neviem všetko…

P. S.: Vážené dámy novinárky a vážení páni novinári zo Slovenska, ktorí z vás boli v prvej línii bojov na Blízkom východe či v južnej Ázii? Teda tí, ktorí ste o tom písali. Ak nikto o tom nepísal prípadne v prvej línii postupoval s vojskom, hlboko sa každému jednému z vás ospravedlňujem!

Zdroj:

https://www.facebook.com/lassakova.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

 1. Ohľadom tých novinárov sú stále novinári, ktorí sú na fleku.
  Sara Firth z TRT je jedna taká … ktorá ma mimochodom aj sleduje na Twitteri naspäť.
  Ona bola predtým ešte v RT a odvtedy ju mám na radare.
  Dnes ale tá žurnalistika od tej vojny prebiehajúcej tiež funguje Instagramovo-storkovo.
  Čiže postaví sa tank, a Sara otvorí okno na hoteli, obkecá to, a potom tank vystrelí.
  Potom sa ide na nejaké letisko a potom sa náhodou posunuje nejaká SU stíhačka okolo
  a Sara povie, že „sú tu rusi“. A podobné hoaxy.
  Čiže ona to robí dobre, ale ona je expert v propagande. A keď ju človek nepozná, tak neví.

 2. No ale teraz ešte krátko k tej etickej komisii. Tak to je blbosť, lebo kto tu šíri hoaxy, sú práve médiá a etická komisia. Čiže oni budú teraz sankcionovať lekárov, ktorí sa venovali štúdiu vedeckých poznatkov za nedodržanie dogmatického správania a pritakávania, ktoré im predpisuje vláda resp. podplatené médiá.

 3. Tu citovaný „rozsudok Najvyššieho súdu USA Buck v. Bell“ som si pozrel a našiel som zaujímavé veci, ako napríklad “ The court argued that imbecility, epilepsy, and feeblemindedness are hereditary, and that inmates should be prevented from passing these defects to the next generation.“ https://embryo.asu.edu/pages/buck-v-bell-1927 a teraz čo to je? „Within the concept of mental deficiency, researchers established a hierarchy, ranging from idiocy, at the most severe end of the scale; to imbecility, at the median point; and to feeble-mindedness at the highest end of functioning. The latter was conceived of as a form of high-grade mental deficiency.“ a „outside the established hierarchy such as idiot savant, may have been used as connotations for varying degrees of autism.“ OIDA! https://en.wikipedia.org/wiki/Feeble-minded Čiže podľa tohoto by napríklad osoby ako je Elon Musk a Gréta Thunberg boli vtedy sterilizované, lebo to by bolo tak podľa nich lepšie pre spoločnosť. Nuž to nie je len úlet, ale ja mám skôr pocit, že sa tu deje niečo naopak. Dnes máme svet idiotov, podľa https://www.imdb.com/title/tt0387808/ a tu sa deje presný opak. Každý, kto je ešte normálny je vnímaný ako nebezpečenstvo pre idiotov a preto sa ho idioti chcú zbaviť, hociako, vakcináciou, sterilizáciou, alebo ako Peter Schutz navrhuje, priamo fyzickou likvidáciou.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás