fbpx
NázoryPašeráci ľudí strieľali na maďarské hliadky kalašnikovmi. Z migrantov profitujúca...

Pašeráci ľudí strieľali na maďarské hliadky kalašnikovmi. Z migrantov profitujúca mafia je vo vojne s policajtmi na južnej hranici Maďarska

-

Pašeráci ľudí strieľali na maďarské hliadky kalašnikovmi. Z migrantov profitujúca mafia je vo vojne s policajtmi na južnej hranici Maďarska

Magyar Nemzet 26.09.2023: Bola to božia prozreteľnosť s maďarskými a srbskými policajtmi, ktorí  chránili naše južné hranice, keď na nich niekoľko mafiánov vystrieľalo spŕšku guliek. Jeden z pašerákov ľudí sa potom na druhý deň vrátil, aby na maďarské územie previedol ďalšiu skupinu migrantov.

Maďarský národ sa dozvedel exkluzívne podrobnosti o ozbrojenom útoku na policajtov,chrániacich naše južné hranice 21. septembra o 22:30, keď niekoľko pašerákov ľudí vypálilo na maďarských a srbských uniformovaných policajtov a vojakov  v oblasti Szatka, na hraničných úsekoch 61 a 64, salvu guliek z kalašnikov. Zo štvorčlennej spoločnej hliadky sa vďaka božej prozreteľnosti nikto nezranil.

Od roku 2021 sú maďarskí pohraničníci čoraz agresívnejšie napádaní pašerákmi ľudí a nelegálnymi migrantmi.

Štvorčlenná maďarsko-srbská hliadka dorazila na svojom služobnom SUV k technickej hraničnej závore k poplachu, že na maďarské územie prechádza veľká skupina migrantov. Prichádzajúce hliadky privítala spŕška guliek. Pašerák ľudí najprv vystrelil jeden výstrel z kalašnikova do vzduchu, potom vypálil dva cielené náboje po päť až šesť rán na maďarských a srbských policajtov. Hliadky skočili do priekopy v technickej pohraničnej bariére a stiahli sa z palebnej línie pod jej kryt. Na maďarskej strane strely zasiahli prvky systému ochrany hraníc a zem nad hliadkovým autom.

Srbská polícia našla na srbskej strane 16 použitých puzdier, z toho päť na muníciu, vyrobenú v Macedónsku.

Operátor, obsluhujúci monitorovací kamerový systém, 22. septembra pár minút po šiestej hodine rannej spozoroval muža, ktorý sa šplhal po rebríku zo Srbska na manévrovaciu tras, zriadenú medzi plotmi dočasného bezpečnostného hraničného plota.

Muž zastavil na manévrovacej trase, z ramena zdvihol útočnú pušku a s jej krytom zabezpečil prechod 13 nelegálnych migrantov, ktorí ho nasledovali cez hraničný priechod – v blízkosti sa nenachádzali žiadne hliadky, ktoré by bolo možné nasmerovať na miesto udalosti. V tom istom čase boli o niečo ďalej zatknuté ďalšie dve skupiny nelegálnych migrantov.

Po prechode skupiny ozbrojený „ochrankár“ vyliezol po rebríku späť do Srbska, polícia ho krátko po pol kilometri od hranice zastavila a v súlade s platnou maďarskou legislatívou odprevadila 13 nelegálnych migrantov späť do Srbska za dočasnú bezpečnostnú hraničnú bariéru.

Obchodníci s ľuďmi sú vo vojne s maďarskou pohraničnou políciou:

O útoku na maďarskú pohraničnú políciu informoval srbský spravodajský portál Suboticke.rs a ako napísali, zrážky, pripomínajúce vojnu, ďalej pokračovali. Výstrely bolo počuť aj večer 21. septembra a vo večerných hodinách sa strieľalo na maďarskú pohraničnú políciu.

Konflikty sa šírili okolo Paliča, Hajdukova a Tresetište. Predpokladá sa, že ide o konflikt medzi Afgancami a Sýrčanmi a podľa svedkov a obyvateľov tejto časti predmestia došlo k zraneniam a úmrtiam. Núdzové sirény bolo počuť aj vo večerných hodinách.

Srbská a maďarská strana uskutočnili pohraničné stretnutie s cieľom vyšetriť porušenie hraničného práva a policajné riaditeľstvo župy Čongrád-Csanád začalo trestné stíhanie proti neznámemu podozrivému pre podozrenie zo zneužitia strelných zbraní alebo streliva.

V súčasnosti čaká na prechod na územie Maďarska a Európskej únie okolo päťtisíc nelegálnych prisťahovalcov.

Nedá sa vylúčiť, že ten istý obchodník s ľuďmi z kalašnikom konal aj v oblasti Röszke.

                           

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. „.Nemyslím si, že je dôvod na paniku…uviedla prezidentka SR Čaputová.🤢

    „Nevytvárajú sa žiadne väčšie ohniská problémov, ktoré sme mohli vidieť v počiatkoch zvýšenia počtu migrantov,“ uviedol Ódor.🤢

    No nie sú „zlatí“? Prevencia im nič nehovorí.🤢

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás