fbpx
ZahraničnéOpäť budeme počúvať našich prudko demokratických politikov slová plné...

Opäť budeme počúvať našich prudko demokratických politikov slová plné pohoršenia a vnímania?

-

Opäť budeme počúvať našich prudko demokratických politikov slová plné pohoršenia a vnímania?

Moskva 25. decembra (TASR) – Dve ruské aktivistky začali hladovku na protest proti podmienkam svojho zadržania vo väznici Sacharovo pri Moskve, kde si momentálne odpykávajú  tresty v rámci správneho konania.


      Účastníčka projektu Pussy Riot Marija Aľochinová a mestská poslankyňa v Moskve Ľusia Štajnová sa svojou hladovkou domáhajú, aby ich umiestnili do spoločnej cely a umožnili im navzájom komunikovať, spresnil v sobotu spravodajský web Meduza.io a portál OVD-Info, ktorý v Rusku monitoruje protesty a zverejňuje údaje o počtoch zadržaných.


      Z medializovaných správ vyplýva, že v zadržiavacom centre sú momentálne s Aľochinovou a Štajnovou väznené štyri ďalšie ženy. Obe aktivistky sú v rôznych celách – jedna je pre desať osôb, druhá pre 13 osôb. Vychádzky majú v rôzne časy dňa a za pokusy posielať si odkazy sa im dozorcovia vyhrážajú správnym konaním podľa zákona o správnych deliktoch za neuposlúchnutie nariadenia. 


      Web Meduza.io podotkol, že na to, aby Aľochinová a Štajnová boli takto izolované, neexistujú žiadne právne dôvody.


      Aľochinová a Štajnová sú vo väzení od 17. decembra, pretože boli v správnom konaní uznané za vinné z propagácie nacistických symbolov. Štajnová bude musieť stráviť vo väzení 14 dní a Aľochinová o deň viac – 15 dní.


      Aľochinová bola obvinená z propagácie nacistických symbolov kvôli fotografii, ktorú zverejnila na sociálnej sieti Instagram v roku 2015. Na obrázku je svastika a fotografia Západom neuznaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. 


      Na Štajnovú bol zase vypracovaný protokol pre jej portrét s čiapkou SS, ktorý zverejnila v roku 2018. Štajnová  vysvetlila, že je to „fan art a photoshop“. 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Tento artikel je celý zlý a neuchopil podstatu veci. Pussy riot vydala knihu, kde už v úvode píše, že by „predala svoju dušu, ak by sa tým zbavila Putina“. A tiež je dôležité povedať, že tie listy, ktoré píše z basy, na minimálne jeden z nich osobne Putin reagoval, kde jej napísal, že on s tým celým nemá nič spoločné a bolo to jej konanie, ktoré ju dostali do basy. Čiže buď je to normálne, že Putin sa zaoberá s listami väzňov, alebo je Pussy riot VIP zločinec, ako bol Václav Havel, ktorý s vysokou pravdepodobnosťou spolupracoval s ŠTB, inak by dopadol horšie a vôbec by nebol hrdinom 1989. Čiže aj u Pussy riot je otázka, do akej miery to vyhovuje obom stranám, rusom na to, poukazovať na skazenosť západu, a západu poukazovať na nedemokratičnosť Ruska. A keďže to Rusko je už najneskôr od 2020 slobodnejšie ako akýkoľvek štát na západe, iné ako Pussy riot im neostáva.

    • ..myslím,že ani Vy ste sa úplne netrafili.. ruskej vláde je to,čo si západ myslí o demokracii a ľudských právach v Rusku u prdele už nejaký ten pátek.. Všelijaké tie pussyny a pussynovia sú pre ňu problémom „domácej“ protiruskej opozície.. Že nad nimi onanujú tunajší propagandisti je ich náplňou práce , keby sa však v Rusku v ich prípade jednalo o cudzí element, už by sme o nich zrejme dávno nepočuli. Takže áno, iste si „užívajú“ isté VIP postavenie,avšak myslieť si,že sú nejakým nástrojom Západu je typycký prejav jeho zhovadilej bohorovnosti.. Stačí sa pozrieť, s akou mierou znepokojenia ruská strana pristupovala k „otrave“ Navaľného..

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás