NázoryMatovičova psychochoroba je definitívne prudko nákazlivá: Nakazil sa aj...

Matovičova psychochoroba je definitívne prudko nákazlivá: Nakazil sa aj Galko, ktorému rovnako preskočilo

-

Matovičova psychochoroba je definitívne prudko nákazlivá: Nakazil sa aj Galko, ktorému rovnako preskočilo

Že sa Ľubomírovi Galkovi (OĽaNO) nepáčia kroky vlády Roberta Fica nie je žiadna novinka – s plnou energiou a veľkou aroganciou to dáva najavo už odkedy bol jasný víťaz volieb a útočí na každého, kto sa čo i len trošku nepodieľal na podľa neho správnom prístupe voči koaličným partnerom Roberta Fica. Zo svojej komfortnej zóny nevychádza ani v statuse, v ktorom vládu kritizuje za neschválenie vojenskej pomoci Ukrajine. 

Poslancovi je síce jasné, že naša pomoc z globálneho hľadiska nič neznamená, na srdci mu leží skôr to, ako Slovensko vyzerá pred zahraničnými partnermi z NATO a EÚ. Na Facebooku si tentokrát podal aj prezidentku, ktorej vytkol aj podľa neho nesprávne covidové opatrenia. Na záver statusu konštatuje, že keby bola prezidentkou štátnička, tak jej nevadí ani troška osobného nepohodlia Slovákov.

Trinásť balíkov pomoci stačilo

Vláda neschválila štrnásty balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 40,3 milióna eur. Návrh na darovanie pripravilo bývalé vedenie Ministerstva obrany (MO) SR. Vojenská pomoc mala pozostávať zo štyroch miliónov kusov munície 7,62 mm, 5172 kusov veľkorážnej munície do kanóna kalibru 125 mm, 140 rakiet do systému protivzdušnej obrany Kub, ôsmich mínometov a 1200 mín. Slovenská republika od začiatku konfliktu podporila Ukrajinu trinástimi balíkmi vojenskej pomoci v celkovej hodnote 671 miliónov eur.

Sebecké Slovensko

Napriek tomu všetkému Ľubomíra Galka vláda svojim neschválením balíka pomoci Ukrajine zo Slovenska robí sebecký a nesolidárny štát. Navyše tým poškodzuje meno Slovenska v zahraničí.

„Pre Ukrajinu to nič nenásobí ani nedelí, lebo naša pomoc v absolútnych číslach voči pomoci, ktorú dostávajú celkovo, bola doteraz marginálna. Zároveň treba povedať, že je to politické rozhodnutie, ktoré neprekvapuje, lebo tak hlásali strany Smer 1 aj SNS aj pred voľbami a postavili si na tom kampaň,“myslí si Galko. Nevynecháv z toho ani Hlas – ten je pre neho nepodstatný, pretože porušuje sľub za sľubom a navyše plní nariadenia Smeru.

Nadáva aj prezidentke

Podľa Galka je však dôležité, že pomoc Ukrajine stopla Zuzana Čaputová.

„Najprv ešte vláde, v ktorej bol premiér Eduard Heger a potom úradníckej vláde, ktorú viedol Ľudovít Ódor. Pritom treba zdôrazniť, že podstatnú časť pomoci mala tvoriť munícia, ktorá má svoju životnosť a potom ju treba buď delaborovať, alebo nejakým iným spôsobom sa jej zbaviť. To isté rakety KUB, ktorým mala životnosť končiť budúci rok. Prezidentka túto pomoc stopla úplne z absurdných dôvodov. Raz preto, lebo by to „vraj ovplyvnilo volebnú kampaň“ a druhýkrát preto, lebo zrejme vznikne vláda, ktorá to nechce,“ píšeGalko.

Nie je to žiadna štátnička

Ten prezidentke vyčíta aj pokus o sabotáž. Podľa neho mala lekárov a sestry vyzvať, aby sa pridali k akcii, kým ona vyzvala na jeho zrušenie deň pred realizáciou. A to je podľa Galka len jedno z jej vážnych zlyhaní v dôležitých chvíľach.

„Štátnik, či štátnička sa poznajú podľa toho, že sú rozhodní a v kritických a dôležitých chvíľach spravia správnu vec, aj za cenu svojho osobného nepohodlia. My, žiaľ, v tomto volebnom období, štátničku v kresle prezidenta nemáme,“ uzatvára Galko.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk. Autor článku: Eka Baláškova

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás