NázoryVyjadrenie Andreja Danka a poslaneckého klubu SNS k aktuálnej...

Vyjadrenie Andreja Danka a poslaneckého klubu SNS k aktuálnej situácií

-

spot_img

Vyjadrenie Andreja Danka a poslaneckého klubu SNS k aktuálnej situácií

BRATISLAVA 21. mája (SITA) – Koaličná Slovenská národná strana (SNS) avizuje, že príde s „veľmi tvrdým“ zákonom, ktorý by mal zabezpečiť právo na ochranu osobnosti vo vzťahu k médiám. Mechanizmus by mal byť podľa predsedu národniarov a podpredsedu parlamentu Andreja Danka nastavený tak, aby človek, ktorého sa nesprávne informácie týkajú, vedel, ktorú redakciu má kontaktovať. SNS chce taktiež nastaviť lehoty, dokedy majú byť namietané informácie opravené. Ak tak redakcia neurobí, bude za to niesť zodpovednosť. Danko zároveň tvrdí, že začne s legislatívnym procesom, ktorým chce obmedziť registrácie v diskusných fórach. Súčasne plánuje zintenzívniť prácu na národnom mediálnom úrade, ktorý bude mať dohľad nad médiami a nad platformami, ako napr. YouTube či Facebook.

Danko súčasne tvrdí, že nikomu nejdú „zapchávať ústa“. „Novinára spravodlivého, dobrého neumlčíš,“ dodal. Zdôraznil, že SNS nejde obmedzovať diskusie, vypínať portály ani nič rušiť či zakazovať. „Ak niekto médiám podstrčí video nahrávku či čiastkovú policajnú správu a je neoprávnene získaná a vy ju účelovo použijete, musíme na to hľadať mechanizmy,“ vysvetlil Danko.

„Nám ide o Slovensko, ide o návrat kultúrnych hodnôt. Sme predmetom atakov rôznych slniečkárskych organizácií v oblasti kultúry, životného prostredia, ktorým siahame na peniaze. Otvárame témy, ako napr. kontrola občianskych združení. Keby sme mali prijatý zákon, ktorý sme navrhli, tak by sme dnes vedeli, kto pánovi atentátnikovi platil jeho občianske združenie, kto mu platil rôzne materiály, s ktorými chodil na výjazdové rokovania,“ povedal na dnešnej tlačovej besede predseda SNS. Tvrdí, že nechce potláčať názor, ale chce trestať ľudí, ktorí si myslia, že môžu všetko.

Zdroj: SITA, eReport

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás