fbpx
ZahraničnéKým naši hyper-prozápadní predstavitelia štátu len špekulujú ako mať...

Kým naši hyper-prozápadní predstavitelia štátu len špekulujú ako mať plyn bez Ruska, čiže žiadny, srbský prezident nemá problém o pomoc požiadať Putina

-

Kým naši hyper-prozápadní predstavitelia štátu len špekulujú ako mať plyn bez Ruska, čiže žiadny, srbský prezident nemá problém o pomoc požiadať Putina

Belehrad 25. decembra (TASR) – Srbský prezident Aleksandar Vučič plánuje v sobotu požiadať ruského prezidenta Vladimira Putina o ďalšie dodávky plynu. Vučič to uviedol v piatok počas rozhovoru pre srbskú komerčnú televíziu TV Prva, informovala agentúra TASS.


      „Budeme mať viac ako šesť miliónov metrov kubických plynu. Zajtra budem mať ďalší telefonický rozhovor s prezidentom Putinom. Poprosím (ho) o ďalšie dodávky plynu a okrem iného budeme diskutovať aj o všetkých ostatných otázkach, analyzovať všetko, čo sa počas roka udialo,“ priblížil Vučič.


      Srbský prezident 14. decembra vyjadril nádej, že jeho krajina čoskoro uzavrie dohodu o kúpe ruského plynu za zníženú cenu, pripomína TASS. 


      Vučič predtým začiatkom decembra rokoval so šéfom ruského štátneho koncernu Gazprom Alexejom Millerom, ktorý srbského prezidenta uistil, že jeho krajina neostane bez plynu, približuje TASS. Miller dodal, že Moskva a Belehrad vzhľadom na chladné počasie rokujú o možnosti predaja ďalších dodávok tohto fosílneho paliva do Srbska. Poznamenali tiež, že Gazprom v období od januára do novembra 2021 poslal do Srbska o 57 percent viac plynu než za celý vlaňajší rok.


      Moskva opakovane čelí kritike zo strany Európskej únie (EÚ), že stanovuje ceny plynu podľa náklonnosti vlády danej krajiny voči Kremľu. Rusko tieto obvinenia odmieta.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás