fbpx
NázoryK pozastaveniu členstva SMERU SD a HLASU SD a trom slovenským...

K pozastaveniu členstva SMERU SD a HLASU SD a trom slovenským europoslancom v PES a S&D: Predvolebné prieskumy do Európskeho parlamentu2024 naznačujú kolaps socialistov a zelených

-

K pozastaveniu členstva SMERU SD a HLASU SD a trom slovenským europoslancom v PES a S&D: Predvolebné prieskumy do Európskeho parlamentu2024 naznačujú kolaps socialistov a zelených

Z webovej stránky Socialistov a demokratov:Skupina socialistov a demokratov v Európskom parlamente vydala nasledovné vyhlásenie: „Vítame a podporujeme jednomyseľné rozhodnutie Predsedníctva Strany európskych socialistov (PES) pozastaviť členstvo slovenským stranám SMER a HLAS.Tento krok je reakciou na vytvorenie koaličnej vlády na Slovensku s krajne pravicovou Slovenskou národnou stranou SNS. Memorandum o porozumení, podpísané všetkými tromi stranami, nie je v súlade s pokrokovými hodnotami a princípmi európskej rodiny socialistov a sociálnych demokratov. Nedávne verejné komentáre a stanoviská lídrov strán SMER a HLAS k ruskej vojne proti Ukrajine, migrácii, právnemu štátu a LGBTQ komunite, vyvolali vážne obavy a nemajú miesto v progresívnej rodine.Predsedníctvo S&D v súlade so svojimi vnútornými pravidlami a postupmi as plným zohľadnením rozhodnutia PES navrhne budúci týždeň poslancom pozastaviť členstvo svojich troch slovenských europoslancov.“

Sú to však príliš silné slová, pretože  predvolebné prieskumy, týkajúce sa volieb do Európskeho parlamentu v máji 2024,  naznačili kolaps socialistov a zelených a tento pokles, uvedený v tabuľkách k 27. marcu 2023, naďalej padá. K tomuto dátumu boli výsledky nasledovné:

 • S&D klesla zo 154 na 137 kresiel,
 • Zelení klesli zo 74 na 42 kresiel,
 • EPP klesli zo 74 na 42 kresiel.

Iratxe García-Pérez, líderka poslaneckého klubu Progresívnej aliancie socialistov a demokratov, členka medzi skupiny Európskeho parlamentu pre práva LGBTQ, uviedla:

STOP ČLENSTVU STRANÁM SMER – SD A HLAS – SD JE NEVYHNUTNÉ:

„Pozastavenie členstva slovenských politických strán Smer-SD a Hlas-SD v Strane európskych socialistov (PES) bol nevyhnutný krok.

Frakcia S&D na budúci týždeň pozastaví členstvo trom slovenským europoslancom za Smer-SD. Členmi slovenskej delegácie v S&D sú Monika Beňová, Robert Hajšel a Katarína Roth Neveďalová. (Mám za to, že uvedení zástupcovia Smeru budú plniť program svojej strany  aj vo svojej vlasti, takže upadajúca európska frakcia S&D im nebude chýbať). 

„Ako podpredsedníčka PES som podporila toto rozhodnutie. Je to nevyhnutný krok. Ako predsedníčka skupiny socialistov v Európskom parlamente sa na budúci týždeň budem venovať situácii slovenských europoslancov v našej skupine,” uviedla Garciová Perezová na sociálnej sieti s odhodlaním, hodného takmer novodobej španielky Dolores Ibbaruri.

Ešte pred týmto osobným progresívnym „venovaním“ sa našej delegácii v S&D si Socialisti a demokrati v septembri  odskočili na tri dni  od 25. do 28. septembra 2023 do Madridu na aktivistickú iniciatívu pod sloganom „Adelante! (Kupredu)  za sociálne práva a boj za sociálnu Európu, ktorá funguje pre všetkých.“ Na tejto akcii sa okrem  Iratxe Garcia Peresovej  zúčastnil aj prezident Španielska Pedro Sánchez Pérez-Castejón.

Pani Iratxe Garciu-Peréz, pochádzajúcu z Baskicka, s jej mimoriadnym „sociálnym cítením“by bolo vhodné pozvať na Slovensko – druhého najchudobnejšieho štátu Európy, ktorý sa na absolútne dno tejto chudoby dostal za tri a pol roka tej vlády, ktorú zvelebuje a naopak –  predčasne našla  bič  na novú vládu, zvolenú v slobodných a demokratických voľbách, ktorá ešte ani nebola vymenovaná, pričom občania očakávajú od prezidentky pripojenie sa k „trestu“ PES a S&D formou obštrukcií a prieťahov, zrejme aby nie nový legitímny predseda vlády zastupoval Slovensko na samite EÚ 26. októbra, ale jej vlastný –palácový, ktorý by tam už nemal byť.

K tomuto horlivému aktivizmu pani Iratxe García-Peréz treba konštatovať, že svojou do očí bijúcou raketovou reakciou na povolebné „depeše“ Progresívneho Slovenska a spol., sa so svojimi „skupinkami“ nedemokratickým spôsobom zapojila do vydierania koaličnej vlády SMER-SSD, HLAS SD a SNS, a to bez reflexie volebných výsledkov.

Výsledky volieb sa však zvrátiť nedajú.

Paradoxom však je, že formálne vyjadrenia pani europoslankyne sú totožné so sociálnym volebným programom novej koaličnej vlády. Ako hlava S&D totiž vyhlásila, že:

 • Európa musí znovu získať svoju sociálnu dušu a postaviť ľudí a boj proti nerovnostiam do centra svojej politickej činnosti.
 • Nemôžeme a nebudeme rezignovať na úsilie uspokojiť potreby občanov a zlepšiť život všetkým ľuďom, ktorí si zaslúžia lepší život.
 • Ako druhá žena, ktorá predsedá našej skupine, sa teším na spoluprácu so súčasnými a novými kolegami, s nadšením a optimizmom, s pohľadom dopredu a so srdcom a dušou vložím všetky sily do zlepšovania života všetkých občanov.

Pod tieto slová sa podpíše aj novozvolená vláda Slovenskej republiky. A vedia  títo lynčujúci „socialisti a demokrati“, komu posluhujú ? Progresívci verejne vyhlásili, že na Slovensku sú príliš vysoké dôchodky, preto ich treba znížiť. Dôchodcom ako najzraniteľnejšej časti obyvateľstva treba odobrať 13. dôchodky, odobrať im bezplatné cestovné, zaviesť platby v zdravotníckych zariadeniach, za lieky, atď…. Čo na to Vaše „sociálne srdce a duša“, na ktoré sa odvolávate ?

Na pochopenie aktivistickej motivácie pôsobenia europoslankyne Iratxe Garciu-Peréz postačí článok z novín jej rodného Baskicka LA TRIBUNA del PaisVasco, uverejnený článok pod názvom: „Pedro Sánchez sa tajne stretáva s Georgom Sorosom, špekulantom a patrónom globálnej extrémnej ľavice“, v ktorom sa okrem iného uvádza:

„Predseda španielskej socialistickej vlády Pedro Sánchez sa stretol so špekulantom a miliardárom Geogeom Sorosom, patrónom väčšiny strán a hnutí ľavice a extrémnej ľavice. Na prísne utajovanom stretnutí sa zúčastnil aj José Borrell, minister zahraničných vecí Európskej únie. Open Society Foundations financuje „progresívne“ hnutia a iniciatívy, podporuje nelegálnu migráciu do Európy, univerzalizáciu rodovej ideológie, atď…Spolupracuje so socialistickými a krajne ľavicovými poslancami v Európskom parlamente s cieľom bojovať proti prítomností pronárodných strán v EÚ. Zo OSF uniklo desaťtisíce emailov a dokumentov, pričom jeden z nich predstavuje osobitný význam. Je to zoznam „dôveryhodných spojencov v Európskom parlamente“, čo predstavovalo 30 % poslancov, podporujúcich OSF hlavne v dosahovaní cieľov masovej migrácie, gender ideológie, multikulturalizmu. A medzi týmito spojencami je okrem iných španielov uvedené v kolonke: Baskickí socialistickí europoslanci Iratxe García-Pérez a Eidegardiazabal Rubial.

Uniknutá dokumentácia tiež odhaľuje, že George Soros, ktorý miluje extrémnu ľavicu, presadzoval začlenenie Salviniho Legu do skupiny „xenofóbnych strán“ a ekonomicky mastil obmedzovanie slobody prejavu v európskom parlamente a v národných parlamentoch prostredníctvom navrhovania zákonov, ktoré sú známe ako „ZLOČINY Z NENÁVISTI, ktoré európska ľavica a extrémna ľavica vo veľkej miere využíva na umlčanie a právne a policajné zastrašovanie svojich kritikov. (Poznámka: pojem „zločin z nenávisti“ bol transplantovaný aj na Slovensku). Socialistická vláda Pedra Sáncheza doteraz verejne neinformovala o tom, o čom sa hovorilo na stretnutí predsedu vlády s Georgom Sorosom.“

Toľko z baskického článku – stačí na pochopenie, odkiaľ fúka vietor pri vydieraní sociálnodemokratických strán SMER a HLAS, ktoré uzatvárajú dohodu s pronárodnou, sociálnou a kresťanskou SNS.

Ďalšou zaujímavosťou je posledný odstavec autora Michala Hudeca v EUROAKTIVE zo dňa 12.05.2023 pod názvom: „Prezidentka Čaputová žaluje bývalého premiéra Fica“ s týmto obsahom:

„Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok večer oznámila, že za vyjadrenia voči opozičnému lídrovi a expremiérovi Robertovi Ficovi podnikne právne kroky.

Predseda Smeru-SD Fico opakovane označil Čaputovú za „americkú agentku“ a v súvislosti s jej rozhodnutím vymenovať novú úradnícku vládu uviedol, že „vymenuje Sorosovu vládu“, pričom mal na mysli amerického miliardára-filantropa Georga Sorosa.

Fico sa za svoje vyjadrenia odmietol ospravedlniť ani po tom, čo sa Čaputovej a jej rodine začali vyhrážať smrťou. Polícia v súčasnosti vedie štyri trestné stíhania vo veci nebezpečného vyhrážania sa prezidentke.

„Urobiť z niekoho terč nenávistnými klamstvami stálo životy ľudí  už aj na Slovensku,“ napísala Čaputová na sociálnej sieti.

Prezidentka sa proti Ficovi vyjadrila krátko predtým, ako sa očakáva, že oficiálne oznámi svoje rozhodnutie, či sa bude budúci rok uchádzať o znovuzvolenie.

Čaputová podnikla právne kroky aj proti podpredsedovi Smeru Ľubošovi Blahovi, ktorý je známy šírením ruskej propagandy a konšpiračných teórií, a to pre obvinenia, že je „zradkyňa“, „americká agentka“ a „subjekt zahraničných vecí“. štátne záujmy“. Vlani spor vyhrala na súde.

Ficova strana Smer-SD momentálne vedie v prieskumoch pred septembrovými predčasnými parlamentnými voľbami.

Proruská rétorika Smeru a posilnenie vzťahov s krajne pravicovou stranou Republika dostali stranu do horúcej vody na úrovni EÚ.

Iratxe García Pérez, predsedníčka Socialistov a demokratov (S&D) v Európskom parlamente – politická príslušnosť Smeru-SD na úrovni skupiny EÚ – nedávno pre EURACTIV povedala, že STRANA ROKUJE O POZASTAVENÍ ČLENSTVA SMERU V STRANE.“

Slovenskí chránenci európskych socialistov ako súputnici z jedného cesta budú v opozícii postupne demaskovaní nielen svojím ideologickým vzorcom, ktorý majú spoločný, ale aj arogantnou politikou. Progresívne Slovensko a Michal Šimečka vyštartovali rovno k moci a chceli ju dosiahnuť za akúkoľvek cenu vrátane ponúk, ktoré sa v európskom korupčnom svete, kde sa eurá prenášajú v kufroch, „neodmietajú“, naopak s radosťou očakávajú a prijímajú.

Peter Pellegrini odmietol „neodmietnuteľné ponuky“, čím štatisticky dočasne  predbehol Róberta Fica v množstve „zlorečení“ na svoju osobu zo strany súčasnej opozície. A keby im bol býval poslúžil ako výťah k moci, ako by ho chválili …

                                 

Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

 1. Kapitalizmus je postaveny na korupcii.
  Europska unia je postavena na kolosalnej korupcii.
  „Demokracia“ je korupcne zriadenie samo o sebe.
  Dakujem za tie spolky.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás