fbpx
ZahraničnéČeská Poslanecká snemovňa sa zahalila do čiernej

Česká Poslanecká snemovňa sa zahalila do čiernej

-

Česká Poslanecká snemovňa sa zahalila do čiernej

Praha 9. marca (TASR) – Vo veku 71 zomrel v utorok český poslanec Jiří Ventruba z Občianskej demokratickej strany (ODS). V Poslaneckej snemovni to oznámil predseda ODS Petr Fiala, ktorého cituje spravodajský server iDNES.cz.


      Jiří Ventruba bol hospitalizovaný s ťažším priebehom choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2.


      Sedemdesiatjedenročný lekár bol poslancom ODS za juhomoravský kraj od roku 2017. Členom strany bol už od roku 2007 a pôsobil tiež ako zástupca primátora v meste Modřice v okrese Brno-vidiek.


      V nemocnici s COVID-19 je aktuálne aj komunistický poslanec Jiří Dolejš, pripomína iDNES.cz. „Ležím s kyslíkom a bojujem,“ napísal Dolejš na sociálnych sieťach.


      Pozitívny výsledok testu PCR na COVID-19 mal minulý týždeň aj ďalší poslanec ODS, plzenský primátor Martin Baxa. Ten má však iba mierne príznaky a ak sa jeho zdravotný stav nezhorší, bude naďalej vykonávať svoje povinnosti z domova v on-line režime. V izolácii podľa nových pravidiel zostane do 15. marca.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás