NázorySLAVÍN JE NAŠA SOCHA SLOBODY A MIERU vyhlásil Robert...

SLAVÍN JE NAŠA SOCHA SLOBODY A MIERU vyhlásil Robert Fico, Slovenská vláda vyslala do sveta holubice mieru (8. máj na Slavíne, report + veľká fotogaléria)

-

spot_img

SLAVÍN JE NAŠA SOCHA SLOBODY A MIERU vyhlásil Robert Fico, Slovenská vláda vyslala do sveta holubice mieru (8. máj na Slavíne, report + veľká fotogaléria)

BRATISLAVA, 8. máj 2024 — Ako každý rok, tak aj pri príležitosti 79. výročia ukončenia svetovej vojny a porážky fašizmu oslavovali Slováci mier. Slavín zaplnili stovky ľudí, predstavitelia vlády, ministri, poslanci a významné osobnosti kultúrnych inštitúcií. Svet si pripomína 79. výročie víťazstva nad imperiálnym pangermanizmom. Na predmestí Berlína, podpísali 8. mája 1945 dokument o bezpodmienečnej kapitulácii hitlerovského Nemecka a tým sa skončila Druhá svetová vojna. 

V úvode príhovoru Fico porovnal mier s láskou. Uviedol, že o lásku je niekedy potrebné bojovať a taktiež do nej musíme investovať veľké množstvo energie. Spýtal sa, či sa takto správame aj k mieru na Slovensku a či ho považujeme za takú istú hodnotu ako lásku. Podľa Fica demokracia na Slovensku niekomu chutí len vtedy, keď má z nej profit, no len čo má brať jej dôsledky, tak to odmieta. Fico ďalej prehlásil: 

„Prosím všetkých, ktorí s nami spolupracujú a sú tu zo zahraničia, nech nás chápu. Slovensko a Československo oslobodila Červená armáda a vojaci rumunskej armády. Tento fakt vytvára aj silné puto medzi obyvateľmi Slovenska a bývalými národmi Sovietskeho zväzu. Odmietam akékoľvek prekrúcanie dejín a budem vždy oficiálne vyhlasovať, že najväčší podiel na porazení fašizmu a najväčší podiel na víťazstve v druhej svetovej vojne mali vojská bývalého Sovietskeho zväzu.“

Fico tiež razantne zdôraznil, že nevyšle na Ukrajinu ani jediného vojaka, za čo si získal obrovský potlesk, rovnako ako za ocenenie Červenej armády.

Príhovor mal aj podpredseda Národnej rady (NR) SR Peter Žiga (Hlas), ktorý pripomenul, že za našimi východnými hranicami opäť „horí požiar vojny“ zrejme v najväčšom konflikte od druhej svetovej vojny. Do tretice sa prihovoril predseda SZPB Viliam Longauer:

„Robme všetko pre to, aby už nikdy nedošlo k vojne. Mier je na prvom mieste, a ak nebude mier, nebude ani demokracie, ani slobody.“

V závere vypustili premiér a jeho ministri biele holubice.

Na podujatí bolo možno vidieť celý rad významných osobností slovenskej kultúry, politiky a verejného života: pán prezident Ivan Gašparovič, populárny podpredseda NRSR Ľuboš Blaha, celý rad ministrov, tajomníkov, poslancov a poslankýň či europoslankýň (Kamenický, Blanár, Plevíková, Takáč, DolinkováČavojová, Matejíčková, Raši, Beňová, Kurilovská, Richter, Kramár, Neveďalová, FerenčákNováková, Saková, Eliáš, Migáľ, Jarjabek, Tomáš, členovia SNS, predstavitelia MSD 1 či socialisti.sk), predstavitelia SZPB s Viliamom Longauerom či dvorným fotografom Dr. Ladislavom Skrakom (autor fotografií a videí), Romana Tabak, Judita Laššáková, Dana Repová, Monika Soročinová, Belousovová, Eva Mária Chalupová a ďalší.

Post zverejnila aj oficiálna FB stránka NRSR, Úrad vlády SR a MZV, MO, MS. O podujatí informovali: e-report, Postoj, .týždeň (so stupídnym komentárom Eugena Kordu), Aktuality.sk, SITA, Plus jeden deň.

Po oficiálnom skončení programu previedol delegáciu z Banskej Bystrice do sídla SZPB Dr. Ladislav Skrak, kde predstavil stálu expozíciu. Pre DAV DVA tiež poskytol špeciálne profesionálne fotografie. 

Na podujatí bol aj redaktor obnovujúceho sa projektu DAV DVA (autor tohto krátkeho reportu), ktorý prítomným ľavicovým politikom, aktivistom, intelektuálom a spisovateľom prehlásil, že táto platforma sa obnovuje a bude prístupná pre ich mediálnu realizáciu. 

Zdroj:

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

3 Komentáre

  1. … a režimom kapounskej demogratúri otvorene (mozgovo) vymleté a cez korupčné prachy sfašizované česko-sudeťácké praso-beštie perlia nenávistné fekálie z jenkio kolaborantských špinavých papúl. … no, komenty obyčajných ludí (pod článkom) z tejto ťažko poškozenej pseudo-elity robia náboženskú sektu masochistov tesne pred hromadnou sebadestrukciou.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zvrhlost-Fico-vypustil-holubici-miru-Ceska-kavarna-vybuchla-vztekem-754978

    • Aj preto ma nezaujímajú MS v hokeji v riťolezeckých čechúňoch kde si za jeden lístok na zápas pýtajú 300 euro. Kto tam ide podporuje fašisoidný Západ a tých správnych riťolezcov.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás