fbpx
NázoryAGENT RITTER: KONFLIKT NA UKRAJINE UKÁZAL ZRANITEĽNOSŤ NATO

AGENT RITTER: KONFLIKT NA UKRAJINE UKÁZAL ZRANITEĽNOSŤ NATO

-

AGENT RITTER: KONFLIKT NA UKRAJINE UKÁZAL ZRANITEĽNOSŤ NATO

Bývalý americký spravodajský dôstojník Scott Ritter je presvedčený, že konflikt na Ukrajine ukázal zraniteľnosť NATO voči ruským bezpilotným prostriedkom.
Uviedol, že Rusko počas špeciálnej vojenskej operácie identifikovalo kľúčovú úlohu bezpilotných lietadiel v boji a preformátovalo svoju armádu. Tento názor vyjadril v rozhovore s novinárom Harlandom Nixonom.

„Ak by došlo ku konfrontácii medzi Ruskom a armádou typu NATO, Rusi by ovládli bojisko, aspoň vo vojne s dronmi,“ predpovedá expert.

Podľa neho v moderných konfliktoch dosiahla konfrontácia medzi UAV závratné rozmery. Ritter vysvetlil, že Spojené štáty sa pokúšajú vytvoriť vlastnú rodinu útočných UAV, ale zatiaľ nevyvinuli zbrane požadovanej úrovne.


V tom istom rozhovore Ritter zdôraznil, že konflikt by mal iný výsledok, ak by v marci 2022 Ukrajina prijala mierovú dohodu, sprostredkovanú tureckým Erdoganom, ktorá by ušetrila 400 000 mŕtvych Ukrajincov z ukrajinskej armády, ktorí by boli dnes nažive a boli by ušetrení obrovskej skazy, ktorú utrpeli.

Dohoda bola sabotovaná zásahom britského premiéra Johnsona a veci sa pohli zlým smerom, keďže vieme, že všetko nabralo súčasnú slepú cestu. Teraz Rusko rozhodne o výsledku konfliktu a o jeho podmienkach. Rusko nič nevzdá a je v silnej pozícii, kým Ukrajina zaplatí svoju cenu.

Kolektívny Západ hľadá spôsob, ako ukončiť tento konflikt, no nebude môcť diktovať podmienky. Rusko ich založí na základe vlastnej bezpečnosti a nebude súhlasiť so zmrazením konfliktu, ako by si to želal Washington a prijatím Ukrajiny do NATO.

Zdroj:Contro

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás