TV VVR. KALIŇÁK: ČO NA TLAČOVKE SÍCE BOLO, ALE DO...

R. KALIŇÁK: ČO NA TLAČOVKE SÍCE BOLO, ALE DO MÉDIÍ SA NEZMESTILO

-

spot_img

R. KALIŇÁK: ČO NA TLAČOVKE SÍCE BOLO, ALE DO MÉDIÍ SA NEZMESTILO

Dobrý večer milí priatelia.
Je desiaty deň od politického antentátu na Roberta Fica predsedu vlády Slovenskej republiky a som rád, že dnes už nehovoríme o jeho boji o život, ale o stabilizovanom stave s pozitivnou prognozou. Slovenskí zdravotníci či na začiatku v Handlovej alebo potom cely čas v v Banskej Bystrici odviedli kus neskutočnej práce a za nás všetkých zopakujem klobúk dole a obrovské ďakujeme za záchranu Roberta Fica.
My v Smere sme si povedali, že ak môžeme teraz nášmu predsedovi nejak pomôcť, tak tým, že zaberieme na 200%. V pondelok bola koaličná rada a chcem sa poďakovať za politickú zrelosť Petra Pellegriniho a Andreja Danka, ktorá sa ukáže až vtedy keď prídu ťažké chvíle, ktoré teraz zažívame.
Chcem oceniť, že naše uznesenie národnej rady, ktoré odsúdilo atentát na Roberta Fica, odmietlo nenávisť a vyzvalo na rešpektovanie výsledkov demokratických parlamentných volieb, bolo jednohlasne prijaté.

Vláda tento týždeň zasadla hneď dva krát. Sľubovali sme rozostavať Slovensko a darí sa. Bola ukončená súťaž na výstavbu nemocnice v Martine, podpísaná zmluva na nemocnicu v Banskej Bystrici a začali prípravné terénne práce na nemocnicu v Prešove.
Rovnako vláda prijala stanovisko ministerstva zdravotníctva vo vzťahu k Pandemickéj zmluve WHO, ktorú považujeme za neakceptovateľnú.
Vo štvrtok sme akcelerovali nasadenie vlády pri čerpaní plánu obnovy a eurofondov s jasným cieľom – naštartovať ekonomický rast, aby sme pri ozdravovaní zničených verejných financií, čo najviac ochránili sociálny štandard občanov.
Aktuálna informácia z dnešného dňa, Slovensku už nestojí nič v ceste k štvrtej platbe z plánu obnovy vo výške 923 miliónov eur, výborná správa pre našu ekonomiku.
Dnes sme zároveň na úrade vlády potvrdili prípravu ďalších dvoch výjazdových zasadnutí vlády v regiónoch, ktoré sú na Slovensku najťažšie skúšané a pre ktorých rozvoj sú európske peniaze kľúčové. O tom je pre nás politika. Bez práce v regiónoch a s ľuďmi to jednoducho nejde.
——-

Minulý týždeň som povedal, že je čas na sebareflexiu a slovo prepáč ktoré so ja sám niekoľko krát povedal. Politicky motivovaný atentát je zrkadlo, do ktorého sa ako spoločnosť musíme pozrieť, ak chceme ísť ďalej. Po týždni však musím skonštatovať, že niektorí novinári na tento krok nenabrali odvahu a namiesto toho, aby sa pozreli zoči-voči krutej pravde, že páchateľ si osvojil ich falošné argumenty, si začali vyrábať realitu, v ktorej ich nebude tlačiť svedomie. Vpodstate sa už môžte dočítať, že páchateľ len zhodou neštastných náhod vytiahol zbraň namiesto knihy a video, v ktorom sa priznal k svojim politickým motívom je len informačná operácia našej ylej vládz a nie jasný dôkaz o jeho skutočných motívoch. Tie všetci investigatívci radšej hľadajú v minulom desaťročí namiesto toho, aby sa pozreli, ktorá politická strana si po atentáte veľmi rýchlo premazala sociálne siete.
Pamätáte si koľko proti nám politicky používali OBSAH videa z chaty získaný trestným činom, za ktorý tento týždeň mimochodom obžalovali konkrétneho policajta? Vtedy ich forma netrápila, lebo im vyhovoval obsah. Dnes im obsah nevyhovuje, a tak o dušu riešia formu a to je presne ten dvojaký meter, o ktorom musíme so slovenskými médiami začať hovoriť. Pretože ako som povedal zmier neznamená našu slepotu.

Na záver pridám obľúbenú disciplínu Roberta Fica – frajer na záver. Je ním bývalý premiér Mikuláš Dzurinda, ktorý podpísal návrh, aby z územia Slovenska boli zostrelované ruské rakety, čím by sa Slovensko stalo súčasťou vojenského konfliktu s legitímnymi cieľmi. Na tomto mieste si pomôžem slovami kardinála Korca, ktorého Robert Fico s obľubou cituje, “Pán Boh nás má všeliakých.”

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

3 Komentáre

  1. Dzurinda? Ďalší strelec na obzore?
    Pána Fica je ťažko zastúpiť, ide Vám to však veľmi dobre.👍❤️ Zlu sa neustupuje, so zlom sa bojuje, so zlom sa nedá zmieriť. Do zrkadla sa niekto nechce pozrieť, aby nevidel svoju ohavnú tvár.

  2. … kvôli údajnému strihu, vraj neautentického videa, na buržoázno-smotánkovskom Slovensku primátno-miľníkového atentátu, som si dnes ešte raz pozrel toto súvislo-kontinuálne neprerušené a autenticko-pravdivé video pravičiarsky užitočno-zmajstrovaného idiota cintulu, ktorý totálne podľahol progres hypnóze atlanticko-šengenského a korporátno-súkromného molocha vymývania malých mozočkov lebo Fico, sledovačov TV debien režimno-mejštrímových dezinfo-kanálov zlého Ruska, zrežírovaných taľafatiek a analytických drístov nekonečných monológov vyškolených agentov a masmediálnych presstitútov lajnovo-bruseľskej dezinfo-dobro scény atlantických sľubov pre bláznov euro-západiarského mieru, v skutočnosti plných nato-vlakov zbraní a ton zlata pre banderovcov a naczi-revanšisticko-jenkio vojny. Rypákom cintulu povedané hlavnými dôvodmi post-socialistických budovatelov nie mestských sídlísk, priehrad, tovární či ton hliníka, betónu a ocele, ale húfov užitočných asociálno-masochistických cintulo-idiotov, kapitálovo-menševických lotrov a ich demogratúrnych svinstiev aj odpovede samého neoholeného, 71 ročného čaputlerovca v súvislom, neprerušovanom videu, tj. nesúhlas s (troška ĺavicovou) vládou a pri nabádaniu tvorca videa a tazatela otázky pre cintulu k odpovedi … k čomuže sa cintula pred mesiacom rozhodol, ten si ide svoje do mozočka mejštrímom napálených ďalších dôvodov (podotýkam bez strihu vo videu) atentátu na slovenského premiéra a jeho vládu v nesúhlase s likvidáciou RTVSky a pyramidového podvodníka mazáka. Takže žiadne neautentické, divné či upravené video. Cintula aj keď autor videa cintulu nabádal, aby povedal k čomu sa pred mesiacom rozhodol, ten očividno nechcel hovoriť o plánovanom útoku či atentáte na premiéra, ale prezradil nám daľšie dôvody svojho progres-pravičiarského prerobenia na vraždiace monštrum, čo brusel-náckovia a extrémný pravičiari od šimečkovcov nesú silno zle, s bolesťou brucha a sú z konca nezostrihaného videa a nepatričných odpovedí cintulu na šľak a zlost utišujúce prášky.
    https://youtu.be/jAuxeHG8gfg

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás