NázoryUž sa medzi sebou žerú: Vicze to má v...

Už sa medzi sebou žerú: Vicze to má v Markíze nahnuté a neuveríte do koho sa naváža

-

spot_img

Už sa medzi sebou žerú: Vicze to má v Markíze nahnuté a neuveríte do koho sa naváža

V Záhorskej Bystrici to už dlhšie vrie medzi vedením televízie a časťou zamestnancov. Tým sa nepáči, že Markíza, ktorej majitelia robia miliónový biznis so štátom, by vraj rada zjemnila prístup pri príprave reportáží o vládnych politikoch. Televízia to odmieta a trvá na tom, že vysiela vyvážené a objektívne spravodajstvo. Všetko to vyvrcholilo výstupom Michala Kovačiča v Na telo, po ktorom bola relácia s okamžitou platnosťou pozastavená, píše Šarm.

Za Kovačiča sa vtedy postavila zhruba stovka kolegov vrátane najväčších spravodajských hviezd. Ozvali sa Danica Nejedlá, Jaroslav Zápala, Ján Tribula či Viktor Vincze, ktorý je spolu s Michalom aj v odboroch. A práve on pripúšťa, že vzbura v Markíze môže znamenať umieračik pre jeho kariéru. Rokovania s manažmentom sú totiž podľa neho veľmi vyostrené.

„Na jednej strane manažment tvrdí, že má záujem rokovať, ale zároveň žiada, aby som v pracovnej skupine nebol ja alebo ktokoľvek zo štrajkového výboru, lebo sme údajne zaujatí. To je nepochopenie vážnosti situácie. My máme od redakcie mandát, takže na ďalšie rokovania budeme tlačiť,“ uviedol Vincze v rozhovore pre Denník N s tým, že požiadavka mala prísť od samotného riaditeľa TV Petra Gažíka.

„Upozornili sme ho, že o zástupcoch redakcie nerozhoduje on, ale iba redakcia, a v hlasovaní nám podporu, a teda mandát na ďalšie rokovania vyjadrilo 93 percent členov redakcie. Manažment nám napriek tomu odpísal, že už nevníma potrebu s nami rokovať,“dodal moderátor.

V rozhovore zašiel ešte ďalej a nepriamo poukázal na prístup svojej kolegyne Zlatice Švajdovej Puškárovej. Tá dala najavo, že sa za Kovačiča nepostaví. „Polroka nie som v redakcii. Ešte v novembri som sa rozhodla kvôli zdravotným komplikáciám úplne odstrihnúť od vzťahov aj každodenných spravodajských situácií. Mišo Kovačič je môj dlhoročný politický spolumoderátor, s ktorým sme sa vedeli na seba v štúdiu vždy spoľahnúť. Peter Gažík je môj dlhoročný kamarát, ktorý je človek usilujúci sa vždy hľadať dohodu. Nebola som v kritických momentoch prítomná, nemohla som ich ovplyvniť. Aj preto budem situáciu riešiť výlučne internou komunikáciou. Veľmi ma mrzí táto eskalácia, pretože Markíza väčšine z nás zásadne ovplyvnila život,“ uviedla nedávno Švajdová Puškárová, ktorá aktuálne hlási svoj návrat s novou šou.

Viktor to zhodnotil takto: „Tváriť sa, že mne sa to nestalo alebo že ja som tam nebol, považujem za veľmi nefér prístup voči kolegom, ktorým vedenie priamo zasahovalo do práce s cieľom zvýhodniť vládnu koalíciu. A oni by v tom zostali sami,“ povedal s tým, že si je vedomý, že takéto rázne stanovisko môže ovplyvniť jeho ďalšiu kariéru v Markíze, v ktorej pracuje už jedenásť rokov.

Nie je v tom však sám. Portál Mediaboom.sk upozonil, že z Markízy by sa mohla zdvihnúť aj jeho manželka Adela, ktorá patrí medzi moderátorské piliere televízie. Varovný prst zdvihli aj ďalší, bez ktorých by televízia nemohla vysielať svoje najväčšie projekty. Ide napríklad o Táňu Pauhofovú, Jána Koleníka, Tomáša Maštalíra, Petru Dubayovú, Janu Kovalčíkovú, Jakuba Jablonského, Emila Horvátha či Maroša Kramára.

Zdroj: Plus7DNÍ

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

6 Komentáre

  1. Ak chceš byť zdravý, vypinaj správy. Bohužiaľ už aj ďalšie programy. Všetko ide ku dnu. Čím ďalej, tým väčší odpad. To je ono. Kričali v 1989 tom. To je ho….no. Môžeme kričať dnes.

  2. Osobne som tú žumpu prestal sledovať pri neuveriteľnom „kultúrnom skvoste Mojsejovci“. Čím som bol mimoriadne kultúrne obohatený. A ešte raz maobohatila tá druhá žumpa skvostom „vyholení“

  3. Myslia si že sú nenahraditeľný, ale veľmi sa mýlia. Mne chýbať nebudú. herci sú na to aby hrali a nie aby robili politiku.

  4. TV nesledujem od 1975.
    tych redaktorov by som (keby som bol vlastnikom) davno poslal kopat kanaly.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás