TV VVTB SMER - SSD na tému: Takto zmier nevyzerá....

TB SMER – SSD na tému: Takto zmier nevyzerá. Ako ďalej?

-

spot_img

TB SMER – SSD na tému: Takto zmier nevyzerá. Ako ďalej?

VIDEO: Hecovanie a šírenie nenávisti v spoločnosti zo strany radikálnych progresívnych liberálov pokračuje. Robert Kaliňák, Juraj Gedra, Erik Kaliňák & Richard Glück ukázali ako v praxi vyzerá zmier v ich ponímaní, mesiac po atentáte na premiéra Roberta Fica. Denník N(enávisti) vo svojom podcaste označoval troch politikov Smeru za debilov a redaktorka Sorosovho denníka SME vo svojom článku popierala základy demokracie vyhlásením, že rešpektovať iný názor, ako vládne v jej redakcii, je rešpektovať nezmysly

Časť opozície, korporátnych médií a spoločnosti štyri týždne po spáchaní atentátu na predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SSD) nielenže nedokáže pochopiť, k čomu vôbec pokusom zavraždiť demokraticky zvoleného premiéra došlo, ale dokonca odmietajú priznať túto realitu a naďalej v šírení nenávisti a hecovaní spoločnosti pokračujú a dehumanizujú nositeľov odlišných názorov. Braňo Bezák alias Bebe alias DJ Magálová, Korčokov marketingový a komunikačný poradca Adam Znášik, reportérka Denníka N Zuzana Vitková a redaktorka denníka SME Soňa Jánošová sú toho živým dôkazom. Na ich šokujúce vyjadrenia na tlačovej besede reagoval vicepremiér Robert Kaliňák, vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra, šéf Zboru poradcov predsedu vlády SR Erik Kaliňák a poslanec Smeru Richard Glück.

Predstavitelia Smeru-SSD zopakovali na nedeľnej tlačovej konferencii potrebu rešpektovať iný názor. Minulotýždňové príspevky dvoch denníkov podľa vedúceho Úradu vlády SR Juraja Gedru prezentovali nerešpektovanie iného názoru a dehonestovali ľudí, ktorí sa snažia robiť niečo pre SR.

„Buďte vecní, buďte argumentační a buďte schopní vecne diskutovať aj s politikmi,“ vyzval médiá Gedra. Poukázal na komentár denníka Sme. Tiež na podcast Denníka N z uplynulého týždňa, v ktorom na adresu predsedu Zboru poradcov predsedu vlády SR Erika Kaliňáka, poslanca Národnej rady SR za Smer-SSD Richarda Glücka a Gedru odzneli hanlivé slová.

„To bola naozaj čistokrvná nenávisť vo svojej absolútnej podobe,“ povedal podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SSD). Gedra vyzval denník na ospravedlnenie.

Viac vo videu:

„Za urážky sa ospravedlňujeme,“ reagoval pre TASR šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný. Poukázal na to, že „Toto vystrihneme“ s podtitulom „Blúznivý sen týchto dní“ je satirický podcast, v ktorom si autori uťahujú zo všetkého a z každého. „Je to satira, nie spravodajstvo alebo názorová žurnalistika. V satire sú hranice najslobodnejšie a obmedzenia najmenšie. Ani v satire by však nemal byť vtip postavený iba na urážke ostatných,“ priblížil.

V Denníku N sa podľa jeho slov snažia o vecnú a kultivovanú kritiku a verejnú diskusiu. „Budeme to robiť aj naďalej, lebo to je základ demokracie. Budem rád, ak sa aj politici dokážu ospravedlniť za urážky, ktoré smerujú novinárkam a novinárom, ale aj politickým oponentom,“ dodal.

„Ešte raz: Ospravedlňujem sa politikom Smeru Erikovi Kaliňákovi, Jurajovi Gedrovi a Richardovi Glückovi,“ uviedol Kostolný neskôr na webe Denníka N.

„Za seba sa pánovi Kaliňákovi, Gedrovi a Glückovi ospravedlňujem,“ dodal editor podcastu Braňo Bezák alias BeBe alias DJ Magálová.

O tom, čo je šírenie nenávisti a čo ním nie je, písala vo svojom komentári, ako reakcii na tlačovku, šéfredaktorka Sorosovho denníka SME Beata Balogová.

„Spoločenský zmier nie je selektívny a nemôžeme zaň zaplatiť eliminovaním kritiky Smeru. Zmier neurobí z Petra Kotlára medzinárodne uznávaného odborníka a nezmení nič na trápnosti niektorých jeho vyjadrení,“ napísala Balogová s tým, že o tomto hovorí jej kolegyňa Soňa Jánošová vo svojom komentári, v ktorom píše, že „rešpektovať iný názor je po novom rešpektovať nezmysly“.

Zdroj: YouTube / topky.sk / InfoVojna

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás