fbpx
NázoryZELENSKYJ A JEHO REŽIM NA POKRAJI NERVOVÉHO ZRÚTENIA

ZELENSKYJ A JEHO REŽIM NA POKRAJI NERVOVÉHO ZRÚTENIA

-

ZELENSKYJ A JEHO REŽIM NA POKRAJI NERVOVÉHO ZRÚTENIA

Kritická situácia, v ktorej sa Ukrajina nachádza po zlyhaní protiofenzívy, veci urýchľuje a samotný ukrajinský prezident, bývalý komik Zelenskyj, je na pokraji nervového zrútenia.


Zelenskyj ukazuje prstom na Američanov, aby ich obvinil z porážky. Zdá sa, že stratil trpezlivosť a dôveru v spojencov a najmä prezidenta Johna Bidena. Už neverí tomu, čo mu bolo sľúbené a začína robiť svoje sťažnosti západným patrónom.


Zelenskyj kvalifikoval amerických generálov ako idiotov a z toho sme videli, aký je stupeň nervového zrútenia človeka, ktorý cíti, ako sa mu pod nohami rozpadá zem. Obvinenia, ktoré predtým zostávali v tieni, sa teraz objavujú na verejnosti a vytvárajú politické zemetrasenie Tí, ktorí sú zodpovední za zlyhanie ukrajinskej armády, sú obviňovaní v americkej tlači a obviňovanie sa už začalo.


Nekontrolovaná tlač, ktorá donedávna skrývala napätie, im teraz umožňuje nekontrolovane uniknúť.
Kyjevský režim sa obáva, že bude čoskoro obetovaný záujmom USA, ako sa to stalo v minulosti iným spojencom Washingtonu, a to natoľko, že v USA sú najvyšší politickí a vojenskí vodcovia uzamknutí vo vnútornom boji o moc všetkých proti všetkým.

Západ už nemôže popierať a zatvárať slnko rukou, Západ nemôže poprieť, že v rámci jeho koalície sa rozpadá pakt dôvery, ktorý dodnes existoval. Dychtivosť NATO a generálneho štábu poraziť Moskvu vedie k opačnému výsledku ako zneli prognózy. Zelenského obavy sú viac než oprávnené a opustenie NATO je viac než zrejmé – zanecháva krajinu v ťažkej situácii, a to aj napriek masívnym dodávkam zbraní a vybavenia.

Americké médiá teraz hovoria bez zastierania o zlyhaní ukrajinských síl, a to od New York Times po Washington Post a uvádzajú, že Ukrajinci sú zodpovední za toto zlyhanie, pretože nevedia, ako používať zbrane a techniky, dodávané  Západom. Kritika sa už neskrýva a samotná CNN obviňuje ukrajinskú armádu zo slabej efektívnosti, z toho, že má veľa byrokracie a spiatočníckej mentality, ako aj z nedostatočnej koordinácie veliteľských kádrov. Poukazujú aj na sovietsku mentalitu medzi veliteľmi, ktorá spôsobila obrovské a bezprecedentné straty, pretože vedeli, že protiútok, vykonaný tak, ako to urobili, bol odsúdený na také obrovské straty, ako sa aj stalo.

Najprekvapujúcejšie je, že americkí radcovia podľa WSJ už vedeli, že protiútok nebude úspešný. Vrátane generála Marka Mileyho, ktorý od novembra 2022 pripustil potrebu dosiahnuť prímerie a následne dosiahnuť rokovanie, počkať najmenej rok na novú protiofenzívu.

Problémom je, že keď sa Ukrajina dostáva do konfliktu, ruské sily sa výrazne posilnili náborom ďalších 300 000 vojakov a vojensko-priemyselným aparátom, pracujúcim na plné obrátky. Moskva sa pripravuje na posledný protiútok a situácia sa stáva čoraz kritickejšou. Stretnutie medzi vyčerpanou Ukrajinou a Západom, ktorý nie je schopný poskytnúť cennú podporu, sa stáva osudným pre osud ukrajinského konfliktu.

Zelenskyj zúfalo čaká na výsledok rokovaní v Saudskej Arábii, ale hodiny tikajú a zdá sa, že osud Ukrajiny nesľubuje žiadnu šancu na úspech. Otázkou je, či krajina bude schopná vydržať viac času, kým sa jej podarí dostať z pasce  von. V súčasnosti sú pre Ukrajinu jedinými dvoma životaschopnými možnosťami porážka alebo dohodnutý mier.

Medzitým sa Rusko pripravuje na dlhotrvajúcu vojnu s produktívnym aparátom, ktorý bude dlhodobo udržiavať ním želaný stav. Náklady na vojnu na Ukrajine vyvinuli značný tlak, ale Rusko zvýšilo svoju priemyselnú výrobu a vývoz. Toto vojnové úsilie viedlo k rozpočtovému deficitu, ale v súčasnosti si Rusko zachováva svoju schopnosť udržať vojnové úsilie na dobu neurčitú.To isté neplatí pre Ukrajinu a pre kyjevský režim Zelenského,  je to ekvivalent zvuku umieračika.

Contro

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

 1. ach, ten debil nevie, ze ulohou ukrajiny je
  =posilnit SSA
  =oslanit EU
  =vycerpat Rusko
  a ze osud ukrajiny je na poslednom mieste_
  to je az taky idiot_

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás