fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Predseda hnutia Socialisti.sk A. Bekmatov kandiduje na...

Voľby 2022: Predseda hnutia Socialisti.sk A. Bekmatov kandiduje na predsedu NSK

-

Voľby 2022: Predseda hnutia Socialisti.sk A. Bekmatov kandiduje na predsedu NSK

Nitra 25. augusta (TASR) – O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) sa bude v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať predseda hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov. Svoju kandidatúru ohlásil písomne vo štvrtok.

- reklama -

Ako uviedol, jeho hlavnými cieľmi sú založenie krajskej dopravnej spoločnosti, prestavba nevyužívaných budov kraja na nájomné byty, založenie sociálneho podniku, ktorý bude hospodáriť na ornej pôde vo vlastníctve kraja a využívanie geotermálnej energie.

„Nitriansky samosprávny kraj je v súčasnosti odrazom jeho vedenia. Utešujeme sa, že sme v relatívne dobrej kondícii, no pravda je taká, že pomaly strácame dych a ani zďaleka nevyužívame potenciál, ktorý náš kraj v sebe skrýva,“ skonštatoval Bekmatov.

V prípade svojho zvolenia plánuje založenie dopravnej spoločnosti, ktorá bude výlučne vo vlastníctve kraja. Sociálnym podnikaním chce zasa prispieť k vytvoreniu nových pracovných miest v regiónoch.

Chce založiť sociálne podniky zamerané na stavebno-rekonštrukčné práce, poľnohospodárstvo a servis vozového parku novej krajskej dopravnej spoločnosti. Socialisti chcú venovať pozornosť aj rozvoju zdrojov energie šetrných k prírode a naštartovať využívanie geotermálnej energie.

Kraj má podľa nich značné rezervy aj v transparentnosti. „Po mojom zvolení zariadim vyhotovovanie videozáznamov zo zasadnutí krajského zastupiteľstva. Dám verejnosti možnosť rozhodovať o nakladaní s krajskými financiami prostredníctvom participatívneho rozpočtu, ktorý ako jediný zo západoslovenských krajov nevyužívame. Osobitnú pozornosť budem venovať tomu, aby kraj nerozpredával svoj majetok,“ dodal Bekmatov.

Post predsedu NSK chce v jesenných voľbách obhájiť Milan Belica, ktorý je v tejto funkcii od roku 2001. O rovnakú funkciu sa uchádza aj súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková, ktorú podporuje blok deviatich politických strán. Kandidátom strany Hlas-SD je súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík. O post predsedu NSK sa uchádza aj kandidát ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír. Aliancia nominovala súčasného podpredsedu NSK Tibora Csengera.

Občianskym kandidátom na post predsedu NSK je riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás