fbpx
REGIÓNYVoľby2022: Modranský sa vzdáva kandidatúry na predsedu BBSK, podporí...

Voľby2022: Modranský sa vzdáva kandidatúry na predsedu BBSK, podporí Polónyho

-

Voľby2022: Modranský sa vzdáva kandidatúry na predsedu BBSK, podporí Polónyho

Banská Bystrica 18. októbra (TASR) – Nezávislý kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marek Modranský sa vzdáva kandidatúry. V jesenných komunálnych voľbách podporí doterajšieho protikandidáta Adriana Polónyho. Späťvzatie kandidátnej listiny plánuje volebnej komisii oficiálne ohlásiť bezodkladne v najbližších dňoch. Informoval o tom v utorok na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici.

- reklama -

Modranský uviedol, že ako kandidát na predsedu BBSK išiel do volieb so zodpovednosťou a jasným programom a odstúpiť sa rozhodol po dôslednom zvážení. „Sledoval som vývoj, aké sú moje osobné šance. Na základe čerstvých prieskumov som sa rozhodol konať tak, aby môj program nebol hodený do koša, ale bol skutočne naplnený,“ povedal Modranský. Ako dodal, s Polónym ho spájajú spoločné prieniky v programoch a plánuje s ním ďalej spolupracovať.

Polóny vyzval ešte začiatkom októbra protikandidátov na stretnutie za okrúhlym stolom s cieľom zjednotenia sa na jednom kandidátovi, ktorý bude protiváhou Ondrejovi Lunterovi. Podľa Polónyho sa na stretnutí zúčastnilo niekoľko kandidátov, no „prešlo to mlčaním“. „Ak chceme zabezpečiť skutočnú zmenu, je potrebné sa spájať. Som milo prekvapený, pretože teraz vieme spojiť programy a urobiť to pre ľudí,“ dodal Polóny.

Po odstúpení Modranského zostávajú v BBSK ôsmi kandidáti na predsedu kraja. Ako nezávislí kandidujú Ondrej Lunter a Adrian Polóny. O hlasy voličov sa budú uchádzať aj Miroslav Suja za stranu Republika, Rudolf Huliak za stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti, Marek Kotleba za ĽSNS, Michal Albert za Komunistickú stranu Slovenska, Maroš Čupka za stranu Socialisti.sk a Jozef Sásik za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 29. októbra. Volebná kampaň sa začala 10. júna a skončí sa 48 hodín pred dňom volieb.

Zmena v našom kraji je na dosah. Spájame sily

Banská Bystrica 18. októbra 2022 – Marek Modranský sa dnes vzdal svojej kandidatúry na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja v prospech Adriana Polónyho. Podporil tak najsilnejšieho vyzývateľa Ondreja Luntera v záujme presadenia skutočnej zmeny, ktorú Banskobystrický kraj potrebuje.

„Veľmi si vážim podporu, ktorú mi pán Modranský týmto svojim krokom vyjadril a chcem sľúbiť všetkým ľuďom, ktorí uvažovali o jeho voľbe, že po voľbách budem presadzovať všetky body z jeho volebného programu, ktoré pomôžu ľuďom. Zároveň sme týmto krokom oveľa bližšie k dosiahnutiu nášho spoločného cieľa, ktorým je zmena života ľudí v našom kraji k lepšiemu,“ povedal kandidát na predsedu BBSK AdrianPolóny.

„Päť rokov sme počúvali sľuby rodiny Lunterovcov o tom, ako sa veci budú lepšiť, ale v realite sa toho veľa neurobilo. Na základe najčerstvejších správ vidím, že najväčšiu šancu presadiť potrebné zmeny po voľbách má pán Polóny. Preto som sa rozhodol vzdať svojej kandidatúry vo voľbách v prospech pána Polónyho. Po voľbách budeme spolupracovať na presadení zmien z našich programov. Sústrediť sa chcem hlavne na oblasť dopravy, ktorú rodina Lunterovcov zanedbala,“ povedal Marek Modranský.

Dnes sme svedkami spájania sa národných a sociálne orientovaných kandidátov, ktorí dokážu náš kraj previesť cez náročné obdobie, ktoré nás čaká. Rastúce ceny a s stúpajúcu nezamestnanosť dokážu zvládnuť iba ľudia so skúsenosťami a schopnosťami veci riadiť.

O spájaní síl kandidáti diskutovali už od výzvy pre všetkých kandidátov na predsedu BBSK, aby sa spojili v záujme dosiahnutia skutočnej zmeny. Interné prieskumy totiž potvrdzujú, že zmenu k lepšiemu  je možné dosiahnuť, ak budú kandidáti spolupracovať.

Definitívne rozhodnutie o vzdaní sa kandidatúry urobil Marek Modranský včera po skončení predvolebnej televíznej debaty. Celé Slovensko tam v priamom prenose videlo, že súčasný župan nie je schopný opravovať cesty, ale vie si najať PR agentúru za milióny eur. U nás v kraji je problém s čerpaním eurofondov, ale nie je problém s platením právnikov, ktorí obhajujú chyby županovho syna. A samozrejme nie je dosť peňazí pre lekárov, alebo výstavbu nájomného bývania, ale na zamestnávanie desiatok nových ľudí na župnom úrade, ktorých robota je starať sa o pozitívne PR pána Luntera, sa peniaze našli. Situácia je tak kritická, že to dokonca priznáva aj samotný Lunter, ktorý opakuje, že kandiduje, aby veci fungovali.  „Ja sa teda pýtam, prečo veci nefungujú už teraz, keď pán Lunter mal päť rokov na to, aby sa predviedol?“ dodal A. Polóny.

Skutočná zmena je na dosah. Spoločne ju môžeme dosiahnuť už budúci týždeň vo voľbách.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás