fbpx
REGIÓNYVoľby 2022: O post predsedu BBSK sa chce uchádzať...

Voľby 2022: O post predsedu BBSK sa chce uchádzať Maroš Čupka

-

Voľby 2022: O post predsedu BBSK sa chce uchádzať Maroš Čupka

Banská Bystrica 2. septembra (TASR) – O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa chce v tohtoročných jesenných voľbách uchádzať Maroš Čupka. TASR o tom informoval v piatok s tým, že je kandidátom hnutia Socialisti.sk.

- reklama -

Pripomenul, že medzi jeho programové priority patria napríklad zlepšenie sociálnej starostlivosti o seniorov i budovanie nájomných bytov. Je to tiež rozvoj a obnova verejnej dopravy s pomocou Železníc Slovenskej republiky i založenie dopravného podniku vo vlastníctve samosprávy.

Negatívom kraja je podľa jeho slov okrem ekonomických nerovností aj masový turizmus, ktorý postupne pohlcuje niektoré časti kraja. „Nedotknuté odľahlé časti zatiaľ odolávajú a práve na týchto miestach je potrebné zabezpečiť politiku moderného turizmu,“ zhrnul s tým, že by to malo byť s pomocou jednotlivých obcí a zlepšením verejnej dopravy. „Tým vieme zabezpečiť trvalo udržateľný rozvoj regiónov a prácu v nich, zároveň ochránime aj prírodu,“ konštatoval.

Spomenul tiež, že kandidáti hnutia do banskobystrického krajského zastupiteľstva sú Zuzana Kúdelková, Martina Kupcová a Ivana Veverková.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás