fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Na starostu bratislavských P. Biskupíc bude kandidovať...

Voľby 2022: Na starostu bratislavských P. Biskupíc bude kandidovať R. Lamoš

-

Voľby 2022: Na starostu bratislavských P. Biskupíc bude kandidovať R. Lamoš

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 21. júna (TASR) – Na starostu bratislavských Podunajských Biskupíc bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať aj miestny a zároveň bratislavský mestský poslanec Roman Lamoš. Svoju kandidatúru ohlásil v utorok na tlačovej besede. Lamoš je spoločným kandidátom mestskej strany Team Bratislava, parlamentnej SaS a mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS).

- reklama -

„Aj napriek tomu, že sa veľa vecí podarilo, vždy sa dalo urobiť ešte viac. Vidím veľké rezervy vo vedení mestskej časti, starosta nepremenil veľa príležitostí. Jeho aktívnejšia spolupráca s magistrátom a krajom by priniesla ľuďom Podunajských Biskupíc veľa nových vecí,“ skonštatoval Lamoš.

Rezervy na zlepšenie vidí najmä v skvalitňovaní verejného priestoru. Mestskej časti chýba podľa neho komunitný verejný priestor na stretávanie sa ľudí a trávenie voľného času. Podotýka, že na jej území je zároveň veľa miest, ktoré by potrebovali zveľadiť.

Ako príklad uvádza areál so známou suchou Ufo či ihriská, ale aj budovy škôl a škôlok. Zdôrazňuje tiež dôležitosť spolupráce samosprávy s bratislavským magistrátom i Bratislavským samosprávnym krajom. Lamoš na šéfa tejto bratislavskej mestskej časti kandidoval aj v roku 2018, vtedy skončil na druhom mieste.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás