fbpx
REGIÓNYVoľby 2022: Kandidáta na primátora Prešova F. Oľhu podporí...

Voľby 2022: Kandidáta na primátora Prešova F. Oľhu podporí aj SaS a ODS

-

Voľby 2022: Kandidáta na primátora Prešova F. Oľhu podporí aj SaS a ODS

Prešov 30. augusta (TASR) – Sedem politických strán podporí vo voľbách na post primátora mesta Prešov Františka Oľhu. Kandidovať bude za mimoparlamentnú stranu Šanca, ktorej je podpredsedom. Svoju kandidatúru oznámil koncom apríla. Na utorkovej tlačovej konferencii ho podporili aj zástupcovia strán Sloboda a Solidarita (SaS), mimoparlamentnej strany Šanca a strany Občianski demokrati Slovenska (ODS).

- reklama -

Podpredseda SaS a minister školstva Branislav Gröhling označil Oľhu za zodpovedného, ambiciózneho a veľmi kvalitného kandidáta.

Oľha tvrdí, že sa zasadil o nový transparentný výber aplikácie na parkovaciu politiku, čím ušetril niekoľko stoviek tisíc eur mestu. Podal návrh na odpustenie daní za terasy počas pandémie a momentálne realizuje víziu prvého kresťanského komunitného centra v mestskej časti Šidlovec.

Kľúčovými bodmi jeho programu sú MHD zadarmo, nájomné byty pre mladé rodiny, desiatky kilometrov cyklotrás, nový multifunkčný športový areál s futbalovým štadiónom, živé a kultúrne mesto, lesoparky a ekologickejšie mesto.

Oľhu vo voľbách podporia okrem strán SaS, Šanca a ODS aj Progresívne Slovensko, Spolu-OD, Demokratická strana (DS) a Dobrá voľba a Umiernení.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás