fbpx
NázoryVo veku 63 rokov zomrel bývalý poslanec NR SR...

Vo veku 63 rokov zomrel bývalý poslanec NR SR Ivan Hopta

-

Vo veku 63 rokov zomrel bývalý poslanec NR SR Ivan Hopta

Krajská organizácia politickej strany SMER – SD v Prešove o tom informovala na svojom Facebooku následovne:

???? Chceme vyjadriť žial nad úmrtím Ivana Hoptu, bývaleho poslanca NR SR, v súčasnoti poslanca Mesta Humenné a poslanca Prešovského samosprávneho kraja, ktorý bol srdcom ľavičiar.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine!

ČESŤ TVOJEJ PAMIATKE, IVAN

Pripájame sa ako redakcia webu a prajeme úprimnú sústrasť.

Zdroj:      Humenné 21. decembra (TASR) – Vo veku 63 rokov zomrel v utorok dlhoročný poslanec Mestského zastupiteľstva v Humennom, ako aj Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Ivan Hopta. Mesto Humenné o tom informuje na svojej webstránke.

      Bývalý poslanec Národnej rady (NR) SR (2002 – 2006) za Komunistickú stranu Slovenska (KSS) bol členom Výboru NR SR pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien, členom Výboru pre školstvo, kultúru a médiá, ako aj členom Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií NR SR. Počas svojho pôsobenia v parlamente predsedal skupine priateľstva s balkánskymi štátmi a Rumunskom a Bulharskom. Bol súčasťou zloženia trojčlennej slovenskej parlamentnej delegácie na stretnutí parlamentov sveta v Mexiku.

      V novodobých časoch ako politik pôsobil v KSS. V roku 2005 založil ľavicovú stranu Úsvit a stal sa jej predsedom.

      „Bol dlhoročným poslancom PSK a od roku 1994 Mestského zastupiteľstva v Humennom. Aktuálne zastával v meste pozíciu predsedu komisie kultúry, cestovného ruchu a medzinárodnej spolupráce. Známy bol tiež pozitívnym vzťahom k humenskému športu,“ uvádza radnica.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás