TV VVVIDEO: Tvrdé slová premiéra Roberta Fica na adresu Lipšica,...

VIDEO: Tvrdé slová premiéra Roberta Fica na adresu Lipšica, jeho bývalých podriadených a Šimečku po rokovaní vlády

-

spot_img

VIDEO: Tvrdé slová premiéra Roberta Fica na adresu Lipšica, jeho bývalých podriadených a Šimečku po rokovaní vlády

FICO: Premiér avizuje podávanie podnetov na preskúmanie trestnoprávnej zodpovednosti Lipšica a jeho podriadených na ÚŠP

BRATISLAVA 20. marca (SITA) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) avizuje podávanie trestných oznámení a podnetov na preskúmanie trestnoprávnej zodpovednosti bývalého špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a jeho podriadených na Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý k dnešnému dňu zanikol. Ako premiér Fico uviedol po rokovaní vlády, považuje za potrebné preskúmať, či nebol týmito ľuďmi pri ich práci na ÚŠP páchaný trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa či iné trestné činy.

Robert Fico sa vyjadril aj k tomu, že ÚŠP v posledný deň vzniesol obvinenie vedúcemu Úradu vlády SR Jurajovi Gedrovi či košickému županovi Rastislavovi Trnkovi. Predseda vlády to označil za účelový krok, ktorému neplánujú venovať pozornosť. Považuje to tiež za zneužitie právomoci verejného činiteľa.

Alternatívne video:

SUSKO: Vyšetrovanie a trestné konanie v každej jednej začatej kauze bude pokračovať

BRATISLAVA 20. marca (SITA) – Vyšetrovanie a trestné konanie v každej jednej začatej kauze bude pokračovať. Uviedol to minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) s tým, že pre zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) žiadne prieťahy v konaní či zastavenie stíhania korupčných či iných trestných činov nehrozia. „Na takéto dezinformácie nevidíme absolútny dôvod. Tak, ako sám generálny prokurátor Maroš Žilinka garantoval, všetky veci budú ďalej postupovať bez prieťahov. Tak je aj nastavený Trestný poriadok a Zákon o prokuratúre, ktorý bol prijatý v tomto období,“ vyhlásil Susko po rokovaní vlády s tým, že všetky trestné veci prechádzajú v rámci Generálnej prokuratúry (GP) SR na príslušné zložky GP, či už na krajské prokuratúry, alebo na samotnú GP, kde bude pokračovať vyšetrovanie a trestné konanie v každej jednej kauze, ktorá je začatá.

„Generálny prokurátor deklaroval, že prokurátori ÚŠP, ktorí dozorovali veci, ktoré sú už obžalované na špecializovanom trestnom súde dokončia pod ich dozorom. Okrem toho podľa mojich informácií sa zriaďuje osobitný útvar na GP, kde prejdú aj niektorí prokurátori špeciálnej prokuratúry, ktorá bude mať na starosti niektoré vybrané druhy trestnej činnosti,“ informoval šéf rezortu spravodlivosti s tým, že nevidí dôvod na dezinformácie a strašenie tým, že by sa na Slovensku prestala stíhať korupcia. „Na ÚŠP bolo 30 prokurátorov. Kauzy, ktoré do budúcna budú napádať z hľadiska jednotlivých trestných činov sa rozdelia na osem krajských prokuratúr, kde na každej je minimálne osem prokurátorov, čiže spolu 64. Minimálne raz toľko prokurátorov sa bude venovať tejto trestnej činnosti,“ uzavrel Susko.

FICO: Premiér chce pri novom zákone o RTVS navrhnúť skrátené legislatívne konanie

BRATISLAVA 20. marca (SITA) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) chce v prípade nového zákona o Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS), ktorým by vznikla Slovenská televízia a rozhlas (STaR), navrhnúť na koaličnej rade skrátené legislatívne konanie. „Buďme k sebe úprimní. To, ako sa správa vedenie RTVS a zamestnanci, nemôže garantovať objektívne a nezávislé vysielanie, pretože sú v súboji s vládou. Preto sú splnené všetky podmienky na skrátené legislatívne konanie,“ uviedol predseda vlády po dnešnom rokovaní kabinetu. Argumentoval pri tom porušovaním či ohrozením ľudských práv, ktoré umožňuje schvaľovanie legislatívy v skrátenom konaní. „Ľudia majú právo na prístup k objektívnym a pravdivým informáciám,“ zdôraznil s tým, že to podľa neho, v dôsledku súboja s vládou, nevie RTVS zabezpečiť. Dodal, že na toto potrebuje súhlas koaličnej rady, keďže bez poslancov Národnej rady SR sa to nepodarí. „Privítal by som, keby problém RTVS bol vyriešený v skrátenom legislatívnom konaní,“ uviedol.

FICO: Premiér uviedol, že prípravy na spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády pokračujú

BRATISLAVA 20. marca (SITA) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) po dnešnom rokovaní vlády potvrdil, že prípravy na spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády pokračujú. Toto rokovanie by sa malo konať 11. apríla. „Chcem, aby výsledkom rokovania medzi slovenskou a ukrajinskou vládou bolo konkrétne uznesenie, s konkrétnymi úlohami a s konkrétnym finančným krytím. My sme prisľúbili, že humanitárne, civilne sme pripravení Ukrajine pomáhať, a na tomto poli aj zostaneme. Tie tri projekty, na ktoré sme sa sústredili, sú takéhoto charakteru,“ uviedol premiér

Fico a pripomenul, že ide o železničné spojenie medzi Kyjevom a Košicami, rekonštrukciu hraničného priechodu Vyšené Nemecké, a tiež energetické prepojenie medzi Mukačevom a Veľkými Kapušanmi. V poslednom prípade ale podľa Fica hovoria aj o Lemešanoch, a teda predpokladá nejaký posun. Dodal, že medzi ďalšími témami spoločného rokovania s ukrajinskou vládou bude napríklad aj odmínovanie.

Zdroj: topky.sk, HNtelevízia, SITA

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. … my občania záujmov vlastných, primeraných a nie cudzých, ktorí sa nedáme ohlúpiť sorošovským mejštrímom konšpirácií a kurzových podvodov čakáme, že prosperujúce potomstvo vytretého lipštajna na ÚŠP do podoby špecializovaných intrigánov, vedome škodiacich občanom Slovenska v snahe kriminalizovať a pochovať ľavicu či heroizovať a ochraňovať pravičiarov, že týmto neosvedčeným a opakovane zlyhávajúcim juristúdom budú vystavené a vydané namiesto odznakov moci prachov a ich poskokových slúhov, pracovné certifikáty na pozície topičov kotolní a hutníkov tovární, nech ukážú ako je víno piť a vodu kázať zo strany bedárov.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás