TV VVVIDEO: Mimoriadna schôdza k zásahom NAKA nebude, Kollár ju...

VIDEO: Mimoriadna schôdza k zásahom NAKA nebude, Kollár ju ukončil

-

VIDEO: Mimoriadna schôdza k zásahom NAKA nebude, Kollár ju ukončil

BRATISLAVA 22. augusta (SITA) – Mimoriadna schôdza Národnej rady SR k zásahom vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude. Poslancom sa schôdzu nepodarilo otvoriť ani štvrtýkrát. Pri dnešnom druhom pokuse sa prezentovalo len 53 zákonodarcov, pri prvom ich bolo 56. O otvorenie schôdze sa pokúšali už v pondelok, výsledok ostal rovnaký, líšil sa len počtom prítomných poslancov. Mimoriadnu schôdzu iniciovala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) spolu s nezaradenými poslancami a súčasne aj kandidátmi Slovenskej národnej strany – Tomášom Tarabom, Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom. Zákonodarcovia podpísaní pod zvolaním mimoriadnej schôdze v návrhu žiadali povereného ministra vnútra Ľudovíta Ódora o odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana z funkcie. Opozičný Smer-SD taktiež chcel, aby všetci obvinení vyšetrovatelia NAKA, „tzv. čurillovci“, boli postavení mimo výkon služby.

Smer-SD ďalej požadoval, aby prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v pléne parlamentu a informovala o vzniknutej situácii i opatreniach, ktoré prijala v rámci svojich právomocí. Taktiež ju chceli vyzvať k tomu, aby napĺňala základnú povinnosť, a to zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Odobrením uznesenia by žiadosť putovala aj k riaditeľovi Slovenskej informačnej služby, ktorý by musel NR SR predložiť správu o bezpečnostnej situácii na Slovensku. V Smerom koncipovanom uznesení sa píše, že po štvrtkovom zásahu NAKA so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry proti predstaviteľom Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR či prokuratúry sa prehĺbila ústavná a bezpečnostná kríza na Slovensku.

Ako uvádza v odôvodnení zvolania mimoriadnej schôdze Smer-SD, minulotýždňový štvrtkový policajný zásah NAKA so súhlasom Špeciálnej prokuratúry vyvoláva za hranicami našej krajiny vážne pochybnosti o fungovaní demokratického zriadenia SR. „Tento zásah bude mať ďalekosiahle dôsledky na dôveryhodnosť Slovenska ako demokratickej krajiny,“ uviedli iniciátori schôdze.

NR SR: Mimoriadnu schôdzu k zásahom NAKA sa na prvýkrát nepodarilo otvoriť ani dnes

BRATISLAVA 22. augusta (SITA) – Plénum Národnej rady SR ani dnes na prvýkrát neotvorilo mimoriadnu 99. parlamentnú schôdzu k zásahom vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Prezentovalo sa len 56 poslancov. Predseda parlamentu Boris Kollár odložil otvorenie schôdze o hodinu. Mimoriadnu schôdzu iniciovala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) spolu s nezaradenými poslancami a kandidátmi Slovenskej národnej strany – Tomášom Tarabom, Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom. Poslanci podpísaní pod zvolaním mimoriadnej schôdze v návrhu žiadajú povereného ministra vnútra Ľudovíta Ódora, aby odvolal z funkcie policajného prezidenta Štefana Hamrana. Opozičný Smer-SD taktiež chce, aby všetci obvinení vyšetrovatelia NAKA, „tzv. čurillovci“, boli postavení mimo výkon služby.

V pondelok sa pri prvom pokuse prezentovalo 68 poslancov, pri druhom pokuse o jedného viac, 69 zákonodarcov. Na otvorenie schôdze ich je potrebných 76, čiže nadpolovičná väčšina.

Zdroj: TV NR SR

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. … dúfam, že po blížiacich o troška spredčasnených zastupičských voľbách nanovo navoleného kotca vyžratých egoistov sa politická karta obrátí a občania Slovenska nebudú závislí a odkázaní na pravicovo-asociálných partičkách sorošových podvodníkov v librových kurzov a iných bezva anglosaských fintách natovskej vojnovej invázie stronciových základní pod Devínom a bruseľských mierových klamstiev skopčackých jastrabov a iných európských šulcov.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás