fbpx
NázoryVIDEO Kurilovská z Hlasu ku Gašparovemu prípadu: Išlo o...

VIDEO Kurilovská z Hlasu ku Gašparovemu prípadu: Išlo o flagrantné porušenie zásad trestného konania! (eREPORT)

-

VIDEO Kurilovská z Hlasu ku Gašparovemu prípadu: Išlo o flagrantné porušenie zásad trestného konania! (eREPORT)

Flagrantné porušenie zásad trestného konania! Najprv mu NAKA vykopla dvere, potom ho dva dni nechali trčať v cele a následne ho bez problémov prokurátor ÚŠP pustil. Reč je o prípade bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktoré v piatok ráno zadržali. Dôvodom toho konania zo strany Národnej kriminálnej agentúry mala byť výpoveď známeho kajúcnika Bernarda Slobodníka.

Objekt i subjekt korupcie?

Ten označil súčasného kandidáta na poslanca Národnej rady za stranu Smer za „objekt i subjekt“ korupcie. To sa však evidentne nepotvrdilo, keďže Gašpara v nedeľných skorých ranných hodinách prepustili na slobodu.

Išlo o flagrantné porušenie zásad trestného konania!

K celému prípadu sa i na dnešnej tlačovej konferencii vyjadrila bývalá rektorka Akadémie Policajného zboru v Pezinku Lucia Kurilovská. „Z hľadiska trestného práva a teórie trestného práva je to z môjho pohľadu flagrantné porušenie zásad trestného konania, tak ako sme boli svedkami toho, ako sa to samotné zadržanie uskutočnilo. Sme tomu však svedkami už dlhu dobu, že takýmto spôsobom sa pristupuje k jednotlivým inštitútom trestného poriadku, keď zadržanie podozrivej osoby, sa má uskutočniť len a len vtedy, keďže je to výrazným zásahom do základných ľudských práv, ktoré sú ustanovené nie len v trestnom poriadku, ale i v samotnej Ústave.“ hovorí Kurilovská.

Video na Youtube:

Zdroj: Hlas-sd

Kurilovská ďalej poukazuje na fakty: „Zadržať takýmto spôsobom osobu, ktorá normálne funguje, ktorá sa neskrýva, kde nie sú podozrenia o tom, že by utiekla, tak je to porušovanie ustanovení a zásad trestného konania. Aj keď je osoba obvinená, malo by sa s ňou pracovať tak, aby sa do čo najmenšej možnej miery zasahovala do jej základných ľudských práv.“

Autor: Lukáš Krupa

Zdroj: eREPORT

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás