fbpx
- Reklama -
REGIÓNYTS Adriana Polónyho: Neschopnosť Ondreja Luntera stála náš kraj už 2,7 milióna eur.

TS Adriana Polónyho: Neschopnosť Ondreja Luntera stála náš kraj už 2,7 milióna eur.

-

TS Adriana Polónyho: Neschopnosť Ondreja Luntera stála náš kraj už 2,7 milióna eur.

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Banská Bystrica 4. júla 2022.

- reklama -

Všetci obyvatelia Banskobystrického samosprávneho kraja sa už poskladali na sumu viac ako 2,7 milióna eur pre právnikov, ktorí obhajovali chybu Ondreja Luntera v spore so SAD Zvolen. Tieto peniaze, ktoré mali byť minuté na školy, alebo cesty v našom kraji už nikdy nezískame späť a o ďalšie milióny ešte kraj príde, pretože kraj bude musieť platiť ďalšie obrovské sumy, ktoré z tohto sporu vyplývajú. Ak dnes Ondrej Lunter kandiduje za župana, tak sa iba snaží zakryť toto svoje obrovské zlyhanie.

„Nemuseli byť žiadne súdne spory a neplatili by sme žiadnych právnikov, ak by sa mladý Ondrej Lunter nehral na župana a rešpektoval by zákony. Teraz, keď už urobil svojmu otcovi hanbu a celému kraju miliónové škody, snaží sa nájsť si výhovorku,“ povedal kandidát na predsedu BBSK Adrian Polóny.

Banskobystrický samosprávny kraj zaplatil a zaplatí obrovskú sumu za právne služby v spore so SAD Zvolen napriek tomu, že BBSK tento spor prehral. Spor, ktorý vôbec nemusel vzniknúť ak by BBSK dodržiaval zákon. Namiesto toho župa urobila protiprávne kroky smerujúce k ukončeniu zmluvy, na základe právnych analýz, ktoré dodnes nie sú zverejnené. Verejnosť tak nemá právo objektívne posúdiť na základe čoho sa doterajšie vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja rozhodlo pre tento možno aj protiprávny, ale určite veľmi drahý krok.

Existuje podozrenie, že rozhodnutie ísť so SAD Zvolen do sporu bolo čisto marketingové rozhodnutie, ktoré nikdy ani len nebolo postavené na žiadnom právnom základe. Tomu zodpovedá aj doterajší postup súdov. Podobných prípadov kedy súčasné vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja rozhodlo amatérsky alebo neprofesionálne je množstvo. Ľudia žijúci v našom kraji si konečne zaslúžia schopného a profesionálneho župana a nie človeka so systémom pokus – omyl – selfíčko. Som pripravený priniesť SKUTOČNÚ ZMENU,“ povedal A. Polóny.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás