fbpx
ZahraničnéTrump na prvé výročie vtrhnutia do Kapitolu ohlásil tlačovú...

Trump na prvé výročie vtrhnutia do Kapitolu ohlásil tlačovú konferenciu

-

Trump na prvé výročie vtrhnutia do Kapitolu ohlásil tlačovú konferenciu

Washington 21. decembra (TASR) – Bývalý americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že 6. januára, na prvé výročie násilného vtrhnutia svojich stúpencov do budovy Kapitolu vo Washingtone, usporiada na Floride tlačovú konferenciu. Informuje o tom tlačová agentúra AFP.


      Trump (75) ďalej uviedol, že na avizovanom podujatí bude diskutovať o amerických prezidentských voľbách z novembra 2020, pričom zopakoval svoje falošné tvrdenie, že v súboji o Biely dom porazil demokratického rivala Joea Bidena.


      Republikánsky exprezident vo vyhlásení sprostredkovanom jeho hovorkyňou takisto v súvislosti s udalosťami zo 6. januára 2021 skritizoval vyšetrovanie kongresového výboru.
      Trump tvrdí, že výbor tvorený „vysoko straníckymi politickými prisluhovačmi“ Snemovne reprezentantov (dolnej komory Kongresu) by sa mal radšej zaoberať „zmanipulovanými prezidentskými voľbami z roku 2020“, píše AFP.


      „Dňa 6. januára budem mať tlačovú konferenciu vo (svojom floridskom sídle) Mar-a-Lago, kde budem hovoriť o týchto všetkých bodoch, ako aj o ďalších záležitostiach,“ oznámil Trump.


      „Dovtedy si pamätajte, že vzbura sa udiala 3. novembra (termín prezidentských volieb) – to, čo sa stalo 6. januára, bol úplne neozbrojený protest proti zmanipulovaným voľbám,“ dodal Trump.


      Po inkriminovanej udalosti bol Trump vystavený impeachmentu (procesu na zbavenie funkcie), ktorý iniciovala demokratická väčšina v Snemovni reprezentantov. Republikánmi ovládaný Senát (horná komora Kongresu) ho však obvinení zbavil.


      Trump, ktorý vo voľbách v roku 2020 prehral s Bidenom o viac ako sedem miliónov hlasov, v uplynulých mesiacoch naznačuje, že by sa v roku 2024 mohol opäť uchádzať o republikánsku prezidentskú nomináciu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás