fbpx
TV VVR. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ A PREMIÉR ÓDOR SA POSTAVILI...

R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ A PREMIÉR ÓDOR SA POSTAVILI NA STRANU ZLOČINU

-

R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ A PREMIÉR ÓDOR SA POSTAVILI NA STRANU ZLOČINU

Dnes sa v Národnej rade SR (NR SR) poslanci opäť pokúsili otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu, kde sa malo rokovať o vážnej ústavnej a bezpečnostnej kríze, ktorá na Slovensku vrcholí. No ani dnes sa schôdzu nepodarilo otvoriť, ani dnes nebolo plénum uznášaniaschopné.

Predseda strany SMER – SSD Robert Fico skonštatoval, že po včerajšom rozhodnutí postaviť riaditeľa SIS Aláča mimo službu a súčasne podať návrh na jeho odvolenie prezidentka Čaputová a predseda vlády v demisii sa postavili na stranu zločinu. Postavili sa na stranu ľudí, ktorí zneužívajú právo. Preto R. Fico kladie otázku – ako je možné, že formálne, vymyslené obvinenie riaditeľa SIS postačuje na to, aby bol postavený mimo službu, ale aby bol aj odvolaný z funkcie a skutočné obvinenie vyšetrovateľov čurillovcov z najzávažnejších zločinov nepostačuje na takýto krok? „Pán Aláč sa musel pobaliť, musel odovzdať služobný preukaz, musel odovzdať služobný odznak aj služobnú zbraň a nemôže už vstúpiť už na pôdu SIS,“ uvádza predseda SMERu. Naproti tomu čurillovcom ostali platy, zbrane, naďalej obviňujú a vymýšľajú si.

Včera prezidentka a Ódor povedali, že je rozdiel medzi čurillovcami a Aláčom. „Rozdiel je v tom, že Aláč bol obvinený len preto, aby sa ho zbavili, ale v prípade čurillovcov sú reálne nahrávky, ktoré potvrdzujú, aké zločiny títo ľudia páchajú. Prezidentka pani Čaputová a pán Ódor sa dnes postavili na stranu zločinu, idú chrániť ľudí, ktorí tu krivili právny systém od apríla 2020. A nie je tu žiadne porovnanie, ak má odísť pán Aláč, musia odísť okamžite všetci čurillovci, ktorí sú obvinení a musí odísť predovšetkým pán Hamran,“ hovorí R. Fico.

Opätovne žiada premiéra Ódora, aby okamžite odvolal Hamrana a tiež aby okamžite postavil mimo službu všetkých obvinených čurillovcov a aby im podobne ako riaditeľovi SIS vzal preukaz, zbraň, odznak a vyhnal z úradu. Ako má slovenská verejnosť rozumieť tomu, že jeden na úrade môže a druhý nemôže zostať. „SMER – SSD bude pokračovať v týchto aktivitách a budeme sa pýtať, kto bude niesť zodpovednosť za to, že nebolo refundovaných 54 miliónov eur preto, lebo Európska komisia sa obáva o svoje záujmy na PPA po tom, čo tam NAKA na základe súkromnej objednávky pani Šubovej zasahovala tým štýlom, akým zasahovala,“ uzavrel Robert Fico.

Alternatívne video:

Video na Youtube:

Zdroj: Topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás